Nowa koncepcja cateringu Lufthansy. Współpraca z dean&david i Dallmayr

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
26 stycznia 2021 12:26
1 komentarz
Niemieckie linie lotnicze Lufthansa przedstawiły nową koncepcję cateringu na lotach krótko- i średniodystansowych. Linia rozpoczyna współpracę z dean&david i Dallmayr.
Reklama

Lufthansa pozyskała do współpracy młodą firmę gastronomiczną z Monachium, która reprezentuje świeżość, jakość i poczucie odpowiedzialności za zdrową żywność, wysokiej jakości składniki i zrównoważone odżywianie, jak również przyjazne dla środowiska opakowania, czytamy w komunikacie prasowym niemieckiej linii. Oferta kulinarna, która będzie dostępna na lotach trwających co najmniej 60 minut.


Gate Gourmet, nowy główny dostawca usług cateringowych Lufthansy na Europę, przygotuje codziennie świeże sałatki, wrapy i kanapki według receptur dean&david. W menu znajdzie się m.in. miska awokado i łososiem, sałatka falafel tahini, miska z chrupiącym kurczakiem czy kanapka z kurczakiem na słodko z chilli, a także świeżo przygotowane Birchermuesli. Nie zabraknie "Best of dean&david Boxes" z szeroką ofertą z asortymentu dean&david.

Uzupełnieniem menu będą specjały ciastkarskie oraz przekąski innych producentów, np. chipsy warzywne. Ceny posiłków i przekąsek będą się wahać od 2 do około 12 euro. Asortyment produktów będzie aktualizowany co trzy miesiące.


Lufthansa rozszerzy swoją długoletnią współpracę z monachijską firmą Dallmayr w zakresie gorących napojów, słodyczy i specjałów cukierniczych. Jednym z najważniejszych elementów tego asortymentu jest kawa Dano. Nazwa oznacza region upraw w Etiopii. Firma Dallmayr wspiera tamtejszą ludność w takich projektach jak budowa szkół czy spółdzielni kawowych. Asortyment produktów uzupełniają różne organiczne herbaty, takie jak Alpine Herbs i First Flush Darjeeling, a także mleko czekoladowe. Ponadto w ofercie znajdą się czekoladki z fabryki pralin Dallmayr oraz wybór ciastek oferowany we współpracy z Gate Gourmet.

Nie zabraknie również wyboru napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Butelkę soku pomidorowego lub pomarańczowego będzie można kupić za 3 euro, podobnie jak filiżankę kawy, gorącej czekolady lub herbaty. Butelka wody i mała czekoladowa niespodzianka będą podawane bezpłatnie.


Linia zapewnia, że nowa oferta koncentruje się na jakości, świeżości i zrównoważonym rozwoju.

- Nasi partnerzy dean&david i Dallmayr reprezentują wyjątkową jakość i odpowiedzialne działania. Oprócz zadowolenia naszych pasażerów, temat odpowiedzialności za środowisko jest dla nas również bardzo ważny. Do produkcji naszych opakowań używamy prawie wyłącznie ekologicznych materiałów. Ponadto dbamy o to, aby dzięki dokładniejszej produkcji mniej żywności się marnowało. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym pasażerom na europejskich lotach świeże produkty, które smakują wyśmienicie - mówi Christina Foerster z zarządu Lufthansy.

Nowa oferta żywności i napojów zaplanowana na rejsach krótko- i średniodystansowych Lufthansy będzie dostępna od letniego rozkładu lotów 2021.
Reklama

Ostatnie komentarze

usuniety 2021-01-26 15:31   
usuniety - Profil usuniety
Czemu to zawsze brzmi tak cudownie, kiedy zabierają bezpłatny poczęstunek?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama