Izrael wprowadza zakaz lotów

Mikołaj Karwacki - Profil Mikołaj Karwacki
25 stycznia 2021 09:20
Rząd Izraela podjął decyzję o wstrzymaniu wszystkich lotów do i z tego kraju. Zakaz dotyczy zarówno odlotów, jak i przylotów. Obostrzenia mają ograniczyć rozprzestrzenianie się nowych mutacji koronawirusa.
Reklama

Benjamin Netanjahu, premier Izraela zaproponował wprowadzenie całkowitego zakazu lotów na okres 14 dni. Jednak podczas rządowego spotkania, w którym uczestniczyli m.in.: przedstawiciele resortu zdrowia, transportu oraz Rady Bezpieczeństwa Narodowego, przegłosowano wprowadzenie ograniczeń trwające początkowo tylko tydzień. Restrykcje zaczynają obowiązywać 25 stycznia br. o północy i potrwają do 31 stycznia br.

Linie lotnicze zostały zobligowane do anulowania wszystkich swoich połączeń, a to oznacza problemy z wjazdem lub wyjazdem z tego kraju. Zakaz nie obejmie lotnictwa transportowego oraz samolotów wykonujących loty specjalne.


Izrael jest światowym liderem w liczbie zaszczepionych osób na koronawirusa. Szacuje się, że conajmiej 30 proc. społeczeństwa otrzymało pierwszą dawkę szczepienia. Pomimo tego, od początku stycznia w kraju odnotowuje się szybki wzrost liczby zakażonych, dlatego rząd w obawie przed rozprzestrzenianiem się nowych wariantów wirusa postanowił zawiesić loty i kontynuować szeroko zakrojoną akcję szczepień.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama