KLM utrzyma jednak loty międzykontynentalne

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
25 stycznia 2021 10:01
Władze niderlandzkich linii lotniczych doszły do porozumienia z rządem, dzięki któremu loty międzykontynentalne nie będą odwoływane. Przepisy dotyczące załóg lotniczych mają zostać złagodzone.
Reklama

Pierwotny kształt proponowanych przez rząd holenderski przepisów wprawdzie nie zakazywał lotów międzykontynentalnych, jednak znacznie utrudniał ich wykonanie. Osoby chcące wsiąść na pokład samolotu lecącego do Holandii zobowiązane zostały do wykonania testu PCR na koronawirusa na maksymalnie 72 godziny przed planowanym przylotem do kraju. Następnie tuż przed lotem wykonane muszą być testy antygenowe. Przepisy te miały dotyczyć również załóg lotniczych, co w przypadku pozytywnego wyniku testu mogłoby utrudnić bądź nawet uniemożliwić wykonanie lotu. W związku z tym KLM zdecydował się odwołać bezterminowo wszystkie rejsy międzykontynentalne, w tym również rejsy towarowe, na pokładzie których przewożone są szczepionki na koronawirusa.


W sobotę (23.01) wieczorem KLM poinformował, że porozumienie z rządem pozwoli na złagodzenie przepisów dotyczących załóg lotniczych. Członkowie personelu lotniczego będą zobowiązani do wykonania szybkiego testu antygenowego przed wylotem z Holandii oraz już po przylocie do kraju. Nie ma zatem ryzyka, że lot się nie odbędzie ze względu na pozytywny test któregoś z załogantów. Ponadto personel lotniczy będzie zobowiązany do przestrzegania surowych zasad w czasie pobytu za granicą, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnego zakażenia.

Złagodzone przepisy pozwolą na kontynuację operacji lotniczych na trasach kontynentalnych oraz nieprzerywanie łańcucha dostaw szczepionek. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zaostrzone zasady wjazdu do kraju mogą zmniejszyć już i tak niewielki popyt na podróże, co może skutkować odwołaniem części lotów.

Nadal obowiązuje zakaz lotów do Holandii z krajów największego ryzyka takich jak Wielka Brytania, RPA oraz państwa Ameryki Południowej.

fot.: T. Śniadziewski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama