KLM: Kolejne zwolnienia grupowe

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
23 stycznia 2021 12:10
Narodowe holenderskie linie lotnicze KLM poinformowały o konieczności kolejnych grupowych zwolnień. Przewoźnik szacuje, że pracę straci między 800 a 1000 osób.
Reklama

Jak poinformował KLM, ze względu na dalszy brak ożywienia w ruchu lotniczym, firma będzie musiała zlikwidować od 800 do 1000 miejsc pracy. Oznacza to, że od początku pandemii pracę w spółce straci 6000 osób. Obecna runda zwolnień grupowych obejmie 100 pilotów, między 200 a 400 pracowników naziemnych oraz 500 członków personelu pokładowego. Zarząd poinformował, że ta redukcja miejsc pracy nie jest jeszcze spowodowana wprowadzonymi w tym tygodniu przez holenderski rząd ograniczeniami, które doprowadziły między innymi do anulowania wszystkich połączeń międzykontynentalnych KLM.

Przepisy wprowadzone przez rząd nakazują wykonanie przez wszystkie osoby wsiadające do samolotu testu PCR z wynikiem negatywnym w ciągu 72 godzin do wylotu oraz kolejnego testu antygenowego tuż przed lotem. Dotyczy to również pasażerów przesiadkowych oraz załóg samolotów. Można zatem spodziewać się kolejnych zwolnień w ciągu najbliższych miesięcy.


- Dalsza redukcja naszej organizacji nie obejmuje jeszcze najnowszych środków ogłoszonych przez holenderski rząd w ciągu ostatnich 48 godzin. Te nowe środki są jednak zgodne z ograniczeniami i dynamiką, z którymi musieliśmy się zmagać od początku pandemii. Nawet jeśli nasi członkowie załogi są zwolnieni z nowych przepisów, dalsza utrata miejsc pracy będzie niestety nieunikniona - powiedział Pieter Elbers, dyrektor generalny KLM.

Już w 2020 roku wskutek zamrożenia ruchu lotniczego, a następnie znacznie zmniejszonego popytu na podróże pracę w KLM straciło 5000 osób. Redukcja takiej liczby stanowisk była jednak związana ze scenariuszem przyjętym przez zarząd, według którego w roku 2021 transport lotniczy zacząłby wracać do normy. Nie jest on jednak obecnie realizowany, a zamiast wzbogacania siatki o kolejne loty, linie są zmuszane anulować kolejne połączenia.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama