Wizz Air tymczasowo na głównym lotnisku w Dubaju

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
21 stycznia 2021 11:40
Węgierskie tanie linie lotnicze przez dwa miesiące będą obsługiwać loty na jeden z największych międzynarodowych hubów przesiadkowych. Powodem ograniczenia związane z koronawirusem.
Reklama

Trzy trasy Wizz Air z Europy do Abu Zabi (AUH) będą tymczasowo wykonywane na lotnisko Dubai–International (DXB), główny port obsługujący miasto, będący bazą m. in. dla Emiaretes – wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.

Początkowo wszystkie trasy Wizz Air z Europy do ZEA obsługiwane były na Dubai–Al Maktoum (DWC), znanym także pod nazwą World Central, jednak po utworzeniu oddziału przewoźnika w Abu Dhabi, Wizz Air zdecydował się przenieść wszystkie swoje operacje w ZEA do stolicy kraju.


Decyzja o przeniesieniu rejsów na DXB wynika z ograniczeń w podróżowaniu do emiratu Abu Zabi, wprowadzonych przez rząd z powodu COVID-19 – restrykcje w emiracie dubajskim są dla pasażerów o wiele mniej dokuczliwe. Chodzi o rejsy z Budapesztu, Bukaresztu i Sofii, których wznowienie zaplanowano na 12 lutego br. Wszystkie te trasy będą obsługiwane dwa razy w tygodniu.

Lotnisko Al Maktoum znajduje się ok. 40 km od centrum Dubaju i obsługuje głównie ruch budżetowy, czarterowy i cargo – w przyszłości port ma zostać znacznie rozbudowany, a mniej więcej w 2030 r. zastąpi Dubai–International (DXB).

Ostatnie rejsy Wizz Aira z Dubai–International (DXB) zaplanowane są obecnie na 14 kwietnia 2021 r., kiedy odbędą się wyloty do Budapesztu i Bukaresztu.

Fot.: materiały prasowe, Wizz Air Abu Dhabi
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama