Boeing: Więcej zamówień na samoloty towarowe

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
21 stycznia 2021 12:50
Firma Boeing zwiększyła swoje zobowiązania (zamówienia i opcje) do 150 samolotów 737-800BCF (Boeing Converted Freighter). Informacja pojawiła się po tym, jak spółka BBAM zajmująca się leasingiem samolotów zwiększyła zamówienia o 12 maszyn cargo.
Reklama

W minionym roku zamówienia na samoloty pasażerskie nie spełniły oczekiwań koncernów lotniczych. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała wzrost popytu na przewozy ładunków. Ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu operacje przewoźnicy towarowi nie mogli sprostać oczekiwaniom rynku, a jednocześnie pasażerskie linie lotnicze cierpiały na brak lotów. Efektem tego było przewożenie odpowiednio zabezpieczonych ładunków na fotelach samolotami pasażerskimi.

Firma BBAM poinformowała o zwiększeniu swoich zamówień na samoloty towarowe z trzech do piętnastu egzemplarzy. Również GECAS, inny gigant leasingowy, zdecydował się na zakup 50 samolotów Boeing 737-800BCF.


- Nieustanny duży popyt na 737-800BCF świadczy o krytycznej roli, jaką te przekształcone frachtowce odgrywają na rozwijającym się rynku spedycji ekspresowej i e-commerce - powiedział Ihssane Mounir, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży handlowej i marketingu.

Boeing 737-800BCF jest samolotem konwertowanym z wersji pasażerskiej na towarową. Czas konwersji, przez który maszyna jest wyłączona z eksploatacji, wynosi zaledwie 90 dni. Jak podaje Boeing, BCF nowej generacji jest o 20 proc. oszczędniejszy od 737 Classic i może przewieźć 23 tony ładunków.

Boeing poinformował, że w odpowiedzi na rosnący popyt otworzone zostaną w Azji dwie linie konwersji w Kantonie i Singapurze, obok istniejącej już linii w Szanghaju.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama