Te linie jako pierwsze wypróbują IATA Travel Pass

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 stycznia 2021 11:27
1 komentarz
Emirates i Etihad nawiązały współpracę z IATA, aby stać się pierwszymi liniami na świecie, która wypróbuje IATA Travel Pass. To aplikacja mobilna, która ma ułatwić pasażerom bezpieczne planowanie podróży zgodnie z wszelkimi wymogami rządowymi związanymi z testami i szczepieniami na COVID-19.
Reklama

IATA Travel Pass umożliwia pasażerom Emirates utworzenie „paszportu cyfrowego” w celu sprawdzenia, czy ich test lub szczepienie spełniają wymagania obowiązujące w miejscu docelowym ich podróży. Podróżujący będą mogli również udostępniać świadectwa badań i szczepień władzom i liniom lotniczym. Nowa aplikacja umożliwi także cyfrowe i bezproblemowe zarządzanie wszystkimi dokumentami potrzebnymi podczas podróży.

Przed pełnym wdrożeniem narzędzia, Emirates już w kwietniu w Dubaju będą walidowały testy PCR COVID-19 za pomocą aplikacji. Klienci Emirates podróżujący z Dubaju będą mogli udostępniać swój status testu COVID-19 bezpośrednio linii lotniczej za pośrednictwem aplikacji, jeszcze przed dotarciem na lotnisko, a aplikacja automatycznie uzupełni dane dotyczące odprawy.

- Podróże międzynarodowe są bezpieczne, jednak w związku z obecną globalną pandemią obowiązują nowe protokoły i wymagania dotyczące przemieszczania się. Pracowaliśmy z IATA nad innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi podróżowanie w taki sposób, że informacje wymagane przez kraje i ich rządy będą w bezpieczny sposób przesyłane cyfrowo do systemów lotniczych. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która pilotuje tę inicjatywę. Zapewni ona lepszą obsługę klienta i wygodę naszych podróżnych – powiedział Adel Ad Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

- Testy i szczepienia COVID-19 będą kluczem do przywrócenia światu latania". Od 1 sierpnia ub. roku Etihad jest jedyną linią lotniczą wymagającą przed odlotem negatywnego wyniku testu PCR dla wszystkich pasażerów na całym świecie, a także po przylocie do Abu Zabi, co daje naszym gościom dodatkową gwarancję bezpieczeństwa podczas podróży z nami. Priorytetem dla Etihad jest zapewnienie naszym pasażerom łatwego, bezpiecznego i skutecznego sposobu identyfikacji i weryfikacji informacji. Bycie jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie współpracującą z IATA jako pionierski partner IATA Travel Pass to duży krok naprzód dla linii Etihad i dla branży - powiedział Mohammad Al Bulooki, dyrektor operacyjny Etihad Aviation Group.


- Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Emirates, aby udostępnić IATA Travel Pass w regionie Bliskiego Wschodu. Dzięki szerokiej bazie klientów i globalnej siatce połączeń Emirates jako partner wniesie nieoceniony wkład w ulepszenie programu Travel Pass. To pierwszy krok do uczynienia podróży międzynarodowych w czasie pandemii tak wygodnymi, jak to tylko możliwe. Dzięki narzędziu podróżni mają pewność, że spełniają wszystkie wymagania danego kraju dotyczące COVID-19. Wraz z ponownym otwarciem granic przepustka IATA Travel Pass będzie dalej ulepszana, da jeszcze więcej możliwości na spełnienie wszystkich rządowych wymagań dotyczących testów lub weryfikacji szczepień. Klienci Emirates będą jednymi z pierwszych, którzy będą korzystać z tych usług – dodaje Nick Careen, wiceprezes IATA odpowiedzialny za porty lotnicze, ruch pasażerski, cargo i bezpieczeństwo.

Zintegrowany rejestr w aplikacji IATA Travel Pass umożliwi pasażerom znalezienie dokładnych informacji o wymaganiach dotyczących podróży i wjazdu do wszystkich miejsc docelowych, niezależnie od tego, skąd podróżują. Znajdzie się tam także spis ośrodków badań i centrów szczepień, co ułatwi znalezienie w miejscu wylotu ośrodków testowych i laboratoriów, które spełniają normy dotyczące badań i szczepień w miejscu docelowym.

Platforma umożliwi również autoryzowanym laboratoriom i ośrodkom badawczym bezpieczne przesyłanie pasażerom wyników testów lub świadectw szczepień. Rejestr globalny, zarządzany przez IATA, będzie dbał o bezpieczny przepływ informacji między wszystkimi zainteresowanymi stronami, co zapewni bezproblemową obsługę pasażerów.
Reklama

Ostatnie komentarze

Pasjonat 2021-01-19 22:57   
Pasjonat - Profil Pasjonat
Emirates może zyska na tej aplikacji, ale obawiam się że w przyszłości gdy linie europejskie będą chciały to wprowadzić to nie zyskają chęci ludzi do latania... A swoją drogą jak ktoś powiedział w marcu czy kwietniu jak to się zaczęło że coś takiego na pewno zrobią to był określany fanem teorii spiskowych...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama