British Airways zawiesza loty do Polski

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 stycznia 2021 08:56
2 komentarze
W wyniku poważnych cięć w rozkładzie, brytyjski przewoźnik na kilka tygodni zniknie z Lotniska Chopina w Warszawie. W Krakowie pojawi się z kolei jeszcze później, bo dopiero pod koniec marca 2021 r.
Reklama
British Airways czasowo zawiesi wszystkie loty z Londynu–Heathrow do Warszawy oraz Krakowa. Przyczyną jest zapewne niski popyt na podróże lotnicze, a także kolejne obostrzenia nakładane przez rząd w Londynie – od każdego wjeżdżającego na teren Zjednoczonego Królestwa (w tym brytyjskich obywateli) wymaga się przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, a nawet to nie zwalnia od odbycia obowiązkowej 10-dniowej samoizolacji.

W wyniku cięć w rozkładzie, obecnie najbliższy lot z Lotniska Chopina zaplanowany przez British Airways odbędzie się 14 lutego (niedziela) – kolejne 21 i 28 lutego, natomiast dopiero od 4 marca 2021 r. w systemie rezerwacyjnym przewoźnika dostępne są po trzy loty do Warszawy tygodniowo. Zgodnie z obecnym rozkładem, połączenie obsługiwane będzie codziennie od 29 marca 2021 r.


Jeszcze gorzej niż w Warszawie sytuacja wygląda w Krakowie, gdzie brytyjska linia, według obecnych planów, nie poleci aż do 27 marca 2021 r. – od 28 marca (niedziela) loty mają odbywać się codziennie.

Informacją o okrojonym rozkładzie British Airways podzielił się z nami Czytelnik poprzez platformę "Daj znać", za co dziękujemy.

Fot.: materiały prasowe, Britannica

Ostatnie komentarze

Pasjonat 2021-01-19 22:59   
Pasjonat - Profil Pasjonat
Skończyły się wypady na weekend... Ciekawe czy jeszcze kiedyś będzie można bez testu albo szczepienia gdzieś polecieć...
Anonim 2021-01-19 14:10   
Anonim - Profil Anonim
Oprócz PCR akceptowane są również tańsze testy LAMP i antygenowe - nie zniechęcajcie do podróży lotniczych bardziej niż obecne, nadgorliwe przepisy (bo niedługo nie będziecie mieli o czym pisać).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy