LOT: Mniej lotów krajowych w lutym

18 stycznia 2021 18:38
1 komentarz
Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają w lutym loty z Warszawy do Katowic i Poznania. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego na kilku innych trasach krajowych zostanie ograniczona częstotliwość rejsów.
Reklama
Połączenia krajowe do Katowic i Poznania zostały całkowicie wycofane na kolejny miesiąc z oferty polskich linii. Co ciekawe jeszcze dziś rano rejsy do stolicy Wielkopolski były dostępne, także na daty lutowe, w cyklicznej promocji milowej "najMILszy poniedziałek". Loty na tych trasach powrócą dopiero 28 lutego br.

Mniej będzie również w przyszłym miesiącu rejsów krajowych z Warszawy do niektórych innych miast. Do 11 tygodniowo spadnie liczba połączeń z Krakowem, nie będzie też wtorkowego lotu ze stolicy do Szczecina. Już wcześniej z rozkładu zniknęło bezpośrednie połączenie między Krakowem a Gdańskiem. Zostanie ono wznowione 4 marca br. Na luty nie przewidziano ponadto na razie żadnych lotów do Zielonej Góry, a rejsy do Lublina będą realizowane dwa razy w tygodniu.


Ograniczenie oferty połączeń krajowych związane jest z niewielkim popytem na podróże krajowe i zagraniczne. Wynika to z systemu restrykcji i ograniczeń obowiązujących w większości krajów europejskich, w tym obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski, a także zamrożenia krajowych podróży służbowych oraz niskiego popytu na lokalne wyjazdy turystyczne o tej porze roku, dodatkowo osłabionego jeszcze bardziej bieżącą sytuacją epidemiczną.

Ostatnie komentarze

pozpiotr 2021-01-19 18:43   
pozpiotr - Profil pozpiotr
Mam nadzieje, ze nie znaczy to ze przez cały luty będzie obowiązywać kwarantanna dla powracających do Polski...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy