Emirates kasuje loty do Australii

Marek Stus - Profil Marek Stus
17 stycznia 2021 10:00
1 komentarz
Linie Emirates zdecydowały o natychmiastowym zawieszeniu wszystkich lotów do Brisbane, Melbourne i Sydney. W tle tej decyzji stoi restrykcyjna polityka rządu australijskiego dotycząca przybywających do tego kraju członków załóg zagranicznych przewoźników.
Reklama

Wszystkie połączenia między Dubajem a trzema wskazanymi miastami zostały anulowane na czas nieokreślony. Oznacza to, że linia wycofa ze swojej siatki aż 19 rejsów tygodniowo na kontynent australijski. Bez zmian realizowane będą na razie loty do Perth, które odbywają się dwa razy w tygodniu.

Głównym powodem tej decyzji Emirates są bardzo restrykcyjne zasady narzucone przewoźnikom obsługującym międzynarodowe połączenia do Australii. Dotyczy to w szczególności obowiązkowego po przylocie testowania na koronawirusa personelu pokładowego i pilotów. W razie otrzymania pozytywnego wyniku dana osoba jest kierowana na mogącą trwać nawet wiele tygodni kwarantannę, a pozostali członkowie załogi mogą opuścić kraj, lecz rejs musi odbyć się wówczas bez żadnych pasażerów. Takie rozwiązanie powoduje spore komplikacje operacyjne biorąc pod uwagę, że ze względu na całkowite zamknięcie Australii dla obcokrajowców i ściśle limity dla własnych obywateli powracających z zagranicy loty te i tak są generalnie nieekonomiczne.


Wycofanie się Emirates z obsługi niemal wszystkich lotów do Australii znacznie pogarsza sytuację Australijczyków czekających na powrót do domu. Drakońska polityka lokalnego rządu i niewielka liczba dostępnych połączeń skutkuje wielomiesięcznymi kolejkami wśród chętnych. Ocenia się, że obecnie poza granicami kraju przebywa jeszcze ok. 40 tys. australijskich obywateli. Wielu z nich czeka na możliwość przelotu od ponad pół roku.

Wszystkie rozkładowe loty międzynarodowe zawiesiły na początku pandemii linie australijskie, w tym narodowy przewoźnik Qantas. Australia zamknęła swoje granice dla cudzoziemców i wszystko wskazuje na to, że nie zostaną one ponownie otwarte aż do 2022 roku.

Fot. Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

adam7691 2021-01-17 12:00   
adam7691 - Profil adam7691
Brawo Emirates, komunistyczna, coraz bardziej rządzona w wzór chiński Australia sama się zakopie. teraz jeszcze należy wprowadzić takie same restrykcje dla podróżujących z australijskim paszportem.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama