Smartwings: Spadek przychodów o 90 proc.

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
18 stycznia 2021 09:57
Grupa Smartwings poinformowała o wynikach za rok 2020. W stosunku do roku 2019 liczba przewiezionych pasażerów spadła o 81,5 proc., natomiast przychód zmalał o 90 proc.
Reklama
Grupa Smartwings jest właścicielem linii lotniczych Smartwings, które świadczą usługi przewozu czarterowego w całej Europie oraz linii Czech Airlines - wykonujących regularne operacje z lotniska w Pradze. Liczba przewiezionych pasażerów w całym roku 2020 w ramach grupy wyniosła 1,8 mln, z czego 1,3 mln osób zostało przewiezionych w ramach rozkładowych oraz czarterowych połączeń, natomiast 451 tys. w ramach lotów wykonywanych dla innych przewoźników przez samoloty spółki. W porównaniu do 2019 roku, w roku ubiegłym wykonano o 78,4 proc. mniej operacji.


- Na początku ubiegłego roku Grupa Smartwings wydawała się dążyć do osiągnięcia najlepszych wyników w swojej historii. Zamiast tego musiała zmierzyć się z niespodziewanym i bezprecedensowym kryzysem w branży lotniczej. Dramatyczny spadek popytu spowodowany nadzwyczajnymi okolicznościami zmusił nas do przyjęcia znacznych środków oszczędnościowych i podjęcia wielu radykalnych kroków - powiedział Roman Vik, dyrektor generalny Smartwings.

Grupa Smartwings odmówiła przyjęcia pomocy publicznej od rządu czeskiego, ponieważ uwarunkowana ona była ona wykupieniem udziałów w spółce przez państwo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy