Wizz Air inauguruje bazę w Abu Dhabi

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
16 stycznia 2021 11:17
Wczoraj (15.01) Wizz Air Abu Dhabi zainaugurował swoje pierwsze połączenie z lotniska w Abu Dhabi do Aten. Jest to oficjalne rozpoczęcie działalności operacyjnej linii lotniczej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Reklama

Pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane spowodowały kilkukrotne przesunięcie terminu rozpoczęcia lotów przez Wizz Air ze swojej bazy operacyjnej w Abu Dhabi. Przewoźnik planował loty inauguracyjne do Odessy oraz Kutaisi dwukrotnie w październiku 2020 roku, jednak żaden z nich nie doszedł do skutku.

W piątek o godzinie 9:15 (UTC) samolot Airbus A321neo wystartował do Aten pod numerem rejsu WAZ7007. Stolica Aten została wybrana ze względu na najmniejsze restrykcje w podróżowaniu dotyczące tego kierunku. Ponadto Wizz Air poinformował o otwarciu w lutym br. kolejnych tras ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - do Tel Avivu w Izraelu oraz Salonik w Grecji.


- Planujemy start na większą skalę, niż pierwotnie zakładano, rozpoczynając operowanie sześcioma samolotami w ciągu sześciu miesięcy. Spodziewamy się, że w perspektywie 10 lat Wizz Air Abu Dhabi będzie wykorzystywał 50 samolotów. Planujemy obsługiwać rynki w promieniu pięciu godzin od lotniska bazowego - powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama