Lufthansa wypowiada umowę Condorowi

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
15 stycznia 2021 19:14
3 komentarze
Niemiecka czarterowa linia lotnicza Condor złożyła skargę do niemieckiego urzędu ochrony konkurencji i konsumentów (Bundeskartellamt) na decyzję grupy Lufthansa o wypowiedzeniu umowy na dowóz pasażerów do lotnisk, z których operuje Condor.
Reklama

Wieloletnia współpraca Lufthansy i Condora polegała na dowożeniu przez Lufthansę pasażerów do lotnisk we Frankfurcie, Dusseldorfie i Monachium, skąd mogli oni podróżować do swojego miejsca docelowego liniami Condor. Dzięki temu klienci z całego kraju mieli możliwość korzystania z siatki wakacyjnych kierunków na podstawie jednego biletu oraz programu lojalnościowego Miles&More.

Kryzys związany z pandemią koronawirusa mocno odbił się na całym sektorze lotniczym. Lufthansa w ramach walki o przetrwanie, mimo znacznej pomocy finansowej od niemieckiego rządu, postanowiła zmniejszyć zatrudnienie o 39 tys. osób. Kolejnym z elementów planu oszczędnościowego jest zwiększenie przepustowości samolotów w grupie Lufthansy, jednocześnie rezygnując ze współpracy z linią lotniczą Condor, która na kierunkach wakacyjnych z nią konkurowała.


"W wyniku najgorszego kryzysu w światowym lotnictwie jesteśmy zmuszeni do znacznego zmniejszenia naszej floty, co wiąże się z redukcją tysięcy miejsc pracy. Nieodpowiedzialnym byłoby niewykorzystanie własnych możliwości prowadzenia biznesu, używania własnych samolotów i tym samym narażanie kolejnych miejsc pracy. Umowy skutkujące przeniesieniem przepływu pasażerów z Lufthansy do innych linii lotniczych nie będą kontynuowane" - przekazała w komunikacie Lufthansa.

Grupa lotnicza poinformowała, iż decyzja o wypowiedzeniu umowy z Condorem jest częścią szerszego planu priorytetowego traktowania własnych zdolności przewozowych. Plan ten ponadto objął wypowiedzenie umów wet-lease z pięcioma partnerskimi liniami lotniczymi na łącznie około 60 samolotów.

Lufthansa przekazała, że Condor nadal będzie mógł rezerwować miejsca dla swoich pasażerów na lotach Lufthansy, jednak nie będzie miał dostępu do preferencyjnych warunków.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
camilio 2021-01-17 17:48   
camilio - Profil camilio
Tak się Niemcy sadzili, jak Lot chciał kupić tą firemkę. A jaki był zgiełk, jak się Lot wycofał. Teraz się okazuje, że każdy patrzy jak tu przyoszczędzić parę centów.
flytfs 2021-01-16 16:01   
flytfs - Profil flytfs
Początek końca Condora.
adam7691 2021-01-15 19:48   
adam7691 - Profil adam7691
Condor zawsze może wrócić do LOTu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama