Wizz Air wyemitował obligacje o wartości 500 mln euro

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
15 stycznia 2021 13:10
W środę (13.01) Wizz Air wyemitował trzyletnie obligacje z oprocentowaniem 1,35 proc. o łącznej wartości 500 mln euro (2,3 mld złotych). Zamówienia od inwestorów opiewały na ponad 2 mld euro (9 mld złotych).
Reklama

Popyt na obligacje węgierskiej linii lotniczej pokazuje, że mimo trwającego kryzysu w branży lotniczej inwestorzy są skłonni na inwestycje w niepewny sektor, poszukując jakiejkolwiek formy zwrotu środków. Wizz Air posiada ratingi kredytowe na najniższym poziomie inwestycyjnym z negatywną perspektywą agencji Moody's and Fitch.

- Wielkość popytu pokazuje, jak dużo pieniędzy jest na rynku i że zarządzający funduszami chcą je zainwestować w cokolwiek dającego odrobinę rentowności - powiedział Matt Thomas, szef brytyjskich dłużnych rynków kapitałowych w Barclays, który pracował nad transakcją.


Wizz Air wykorzystując problematyczną sytuację rywali, którzy ze względu na pandemię oraz idące za nią problemy finansowe redukują flotę oraz zamykają połączenia, rozbudowuje swoje bazy w Europie. Taka strategia umożliwi mu szybki powrót do latania z wielu miejsc, w momencie gdy tylko obostrzenia będą znoszone, a popyt powracał.

Wartość akcji linii lotniczej notowanej na londyńskiej giełdzie, po 55 proc. spadkach w lutym ub. roku, wzrosła ponad dwukrotnie od marca 2020 roku powracając jednocześnie do poziomów sprzed koronawirusowego kryzysu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama