Brazylijska odmiana koronawirusa. Wielka Brytania zawiesza loty

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 stycznia 2021 09:01
W czwartek (14.01) Zjednoczone Królestwo ogłosiło zakaz wjazdu na teren swojego kraju dla podróżujących ze wszystkich państw Ameryki Południowej, Portugalii, Wysp Zielonego Przylądka i Panamy. Nowe zasady wchodzą w życie już kolejnego dnia.
Reklama

Od piątku (15.01) podróżujący ze wszystkich krajów Ameryki Południowej oraz z Portugalii, Wysp Zielonego Przylądka i Panamy otrzymali zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii – poinformował w czwartek Grant Shapps, brytyjski minister transportu. Shapps wyjaśnił, że objęcie zakazem także przyjazdów z Portugalii jest spowodowane silnymi powiązaniami tego kraju z Brazylią.

Członek rządu w Londynie uzasadnił, że podróżni z powyższych krajów będą podlegać zakazowi podróżowania do Zjednoczonego Królestwa po wykryciu w Brazylii nowego wariantu COVID-19. Do tej pory osoby przybywające z Brazylii były zobowiązane do samoizolacji trwającej 10 dni.


Z zakazu wyłączeni są brytyjscy i irlandzcy obywatele, a także cudzoziemcy z prawem pobytu w Wielkiej Brytanii, jednak musza oni po przyjeździe na Wyspy samoizolować się przez 10 dni.

Brytyjska opinia spodziewała się, że w związku z nową „brazylijską” odmianą koronawirusa, rząd zakaże także bezpośrednich lotów ze Stanów Zjednoczonych, jednak na razie tak się nie stało. Naukowcy na Wyspach uważają, że brazylijski wariant jest podobny do bardziej zaraźliwej odmiany południowoafrykańskiej.

Fot.: Britannica
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama