Emirates: Cała flota poleci jeszcze w tym roku. Warunkiem są szczepienia

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 stycznia 2021 09:59
Tim Clark, prezes dubajskiego przewoźnika, po raz kolejny podkreślił jak ważne dla odbudowy branży lotniczej są szczepienia przeciwko COVID-19. Przy dobrych okolicznościach, w tym roku do latania wrócić mogą wszystkie obecnie uziemione samoloty Emirates.
Reklama

Emirates spodziewa się, że jego cała flota wróci do użytku do końca tego roku. Stanie się tak jedynie dzięki wprowadzeniu powszechnych szczepień na koronawirusa, co odnowi zaufanie do podróży lotniczych – mówi dla Reutersa prezes przewoźnika.

– Po rozpoczęciu globalnego programu szczepień i zakończeniu pandemii, widzę możliwość szybkiego przywrócenia i ponownego wzrostu aktywności we wszystkich aspektach światowej gospodarki, prawdopodobnie od połowy do końca tego roku – powiedział Tim Clark, prezes Emirates.

Clark wielokrotnie powtarzał, że program szczepień będzie niezbędny do ożywienia branży transportowej i turystycznej, która w 2020 r. doznała zapaści. Kilka krajów już rozpoczęło bądź ogłosiło masowe szczepienia mieszkańców, a niektóre z nich mogą do końca bieżącego roku zaszczepić większość swojej populacji.Myślę, że nie jesteśmy z flotą w tak złym miejscu jak nasza konkurencja i latamy coraz większą liczbą samolotów, chociaż zdecydowanie jest to mniej maszyn niż przed pandemią. Gdy tylko zaczną kończyć się rządowe obostrzenia i otworzą się dla nas nowe rynki, zaangażujemy do obsługi połączeń wszystkie obecnie uziemione samoloty. Przy dobrych okolicznościach, stanie się to jeszcze w tym roku – dodał Clark.

Jak przypomniano w wywiadzie, linie Emirates odnotowały półroczną stratę (od kwietnia do września 2020 r.) w wysokości 3,4 mld dolarów i otrzymały od rządu 2 mld dolarów pomocy w walce z kryzysem.

Clark oczekuje, że, nawet przy optymistycznych założeniach wznowienia w tym roku większości podaży z 2019 r., linia powróci do rentowności dopiero w roku rachunkowym kończącym się 31 marca 2023 r. Prezes Emirates dodał, że przewoźnik nie potrzebuje już więcej pomocy finansowej ze strony rządu.

Fot.: Emirates

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama