Wizz Air poleci z Abu Dhabi do Tel Awiwu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
14 stycznia 2021 16:27
Kolejna linia lotnicza połączy Zjednoczone Emiraty Arabskie z Izraelem. Wizz Air Abu Dhabi ogłasza nowy kierunek z Abu Dhabi do Tel Awiwu.
Reklama

- Uruchomienie Wizz Air Abu Dhabi oznacza ultraniskokosztowe podróże dla regionu. Z ogromną radością przyjmujemy możliwość udziału w działaniach Abu Zabi, aby stworzyć nowy segment podróżowania w ZEA zgodnie z ich strategią społeczno-gospodarczą. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z naszymi interesariuszami w Abu Zabi na rzecz zaoferowania nowych możliwości podróżowania dla turystów i tamtejszych mieszkańców - mówi József Váradi, prezes firmy.

Pierwszy lot zaplanowano na 12 lutego br. Loty odbywać się będą początkowo cztery razy tygodniowo, a od 1 marca 2020 codziennie.

Linia potwierdziła niedawno, że Ateny będą pierwszym miejscem w siatce połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Dhabi. Pierwszy lot odbędzie się jutro. Z kolei loty do Salonik rozpoczną się 4 lutego 2021 roku.

Wizz Air Abu Dhabi, spółka joint venture utworzona między ADQ oraz Wizz Air Holdings Plc, początkowo zaplanowała połączenia do Aten, Salonik, Aleksandrii, Kutaisi, Larnaki, Odessy i Erywania. Kolejne kierunki będą ogłoszone w nadchodzących miesiącach. Najmniejszy ślad środowiskowy linii wśród konkurencji w regionie będzie możliwy dzięki flocie składającej się z 4 nowych samolotów typu Airbus A321 neo.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama