Lotnisko w Łodzi wystawione na sprzedaż

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
14 stycznia 2021 14:19
4 komentarze
Miasto Łódź wystawiło swoje lotnisko na sprzedaż. Informacja o sprzedaży lotniska została podana przez Adama Pustelnika, wiceprezydenta Łodzi dziś (14.01) przed południem na konferencji prasowej.
Reklama

Kolejnym krokiem władz Łodzi, po ogłoszeniu, będzie uzyskanie zgody radnych na pozbycie się udziałów przez miasto - informuje dziennik. Łódź jest właścicielem 95,5 proc. udziałów w lotnisku, którego kapitał zakładowy to wynosi 354,8 mln zł.

Miasto jest otwarte na każdą ofertę ze strony inwestorów. Brani są pod uwagę nabywcy z Chin bądź Indii. Zaznaczył jednak, że wskazanie na Azję nie oznacza zamknięcia się na inwestorów z innych stron świata.

- Jest ogromne ryzyko porażki, ale łodzianie nie zasługują na to, żeby dokładać każdego roku do lotniska kilkadziesiąt milionów złotych. Będziemy poszukiwać inwestorów wszelkimi możliwymi zasobami - mówił Pustelnik. - To proces pionierski. Na świecie bardzo niewiele tego typu przedsięwzięć udało się sfinalizować. Ale jest światło w tunelu i nie jest to światło nadjeżdżającego pociągu. Położę na szali cały swój autorytet i wszystkie kontakty.


- Nie chcemy wyzbywać się całości udziałów. Możemy sprzedać inwestorowi pakiet mniejszościowy, albo większościowy, ale zostawiając sobie złote akcje, które dają nam możliwość blokowania kluczowych elementów. Polskie prawo daje różne możliwości - mówił Robert Kolczyński, który będzie odpowiadał za szukanie inwestorów i sprzedaż udziałów łódzkiego lotniska.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2021-01-15 18:35   
adam7691 - Profil adam7691
nie każda wieś musi mieć lotnisko
san3 2021-01-15 17:55   
san3 - Profil san3
A są już jacyś chętni na zakup Radomia?
maciejki 2021-01-15 13:30   
maciejki - Profil maciejki
Przez tyle lat dopłacano do lotniska i infrastruktury DZIESIĄTKI MILIONY złotych, tylko po to żeby za bezcen przyleciał sobie jakiś lowcost. Nikt nie pomyślał o tym że należy się takiej "inwestycji" pozbyć za czasów koniunktury i teraz jak lotnictwo leży na łopatkach to nagle sprzedamy...? chyba tylko po to, aby prywatny inwestor kupił za bezcen. Łódź jaka by nie była to gotową sprzedajmy, CPK zbudujmy od ZERA! gdzie tu logika?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama