Umowa na wykonanie master planu dla CPK do końca marca 2021 r.

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
14 stycznia 2021 11:24
1 komentarz
Unieważniony przetarg na wykonawcę master planu dla Centralnego Portu Komunikacyjnego nie powinien opóźnić projektu. Spółka celowa twierdzi, że negocjacje już trwają, a umowa może zostać podpisana w pierwszym kwartale br.
Reklama

23 listopada 2020 r. spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) unieważniła przetarg na wykonawcę master planu. Powodem anulacji przetargu było niespełnienie przez oferentów kryteriów formalnych postępowania. Braki dotyczyły w szczególności kwestii zespołu projektowego, które dla CPK były podstawowym kryterium oceny. 3 grudnia ub.r. jeden z kandydatów, konsorcjum ILF Consulting Engineers Polska, odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) od decyzji podjętej przez spółkę. Rozstrzygnięcie KIO zapadło 28 grudnia 2020 r. Sprawa została uznana przez sędziów za zawiłą i precedensową, co skłoniło KIO do jej rozpoznania w powiększonym, trzyosobowym składzie orzekającym. Sędziwie uznali, że unieważnienie postępowania było uzasadnione. KIO przyznała tym samym rację spółce CPK.


Zgodnie z informacją przekazaną przez rzecznika prasowego spółki doceniając dotychczasowe zaangażowanie uczestników dialogu konkurencyjnego i ich wielomiesięczną pracę CPK rozpoczęło już negocjacje z pięcioma podmiotami, które spełniły warunki udziału w unieważnionym postępowaniu, choć spośród nich tylko trzy złożyły oferty. Są to:
  • konsorcjum ADP Ingénierie i IDOM;
  • grupą Haskoning (NACO);
  • konsorcjum ILF Consulting Engineers Polska;
  • konsorcjum AECOM;
  • spółka Mott MacDonald.
- Umowę z wybranym wykonawcą planujemy podpisać do końca pierwszego kwartału. Oczywiście, ostateczny termin będzie zależał od przebiegu negocjacji i tempa wymaganych procedur. Na obecnym etapie oceniamy jednak, że trzy miesiące od rozstrzygnięcia KIO to optymalny czas na dopięcie szczegółów współpracy. Istotny jest fakt, że przygotowywaliśmy się na każdą wersję orzeczenia KIO, więc decyzja nie ma znaczącego wpływu na harmonogram inwestycji. Podejmujemy natychmiastowe działania, aby jak najszybciej rozpocząć współpracę z master plannerem - powiedział Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK.


Master plan jest niezbędnym dokumentem do przeprowadzenia inwestycji w Baranowie. Ma on szczególne znaczenie, bo ma zawierać prognozy ruchu lotniczego na najbliższe lata uwzględniające wpływ koronakryzysu, czyli de facto aktualny potencjał projektowanego lotniska. Poza przewidywaniami rozwoju liczby pasażerów i ilości frachtu master plan określi, takie elementy i opracowania, jak dokładna lokalizacja i układ portu, parametry infrastruktury, plan etapowania inwestycji, plan generalny lotniska oraz dokumentacja przedprojektowa.

Fot.: Materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

usuniety 2021-01-15 13:43   
usuniety - Profil usuniety
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy: to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
– Protokół zniszczenia…
– Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama