Do Irlandii od soboty z negatywnym testem

Marek Stus - Profil Marek Stus
13 stycznia 2021 09:01
Rząd irlandzki wprowadza obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa od wszystkich przyjeżdżających do tego kraju. Nowe zasady wejdą w życie w najbliższą sobotę, 16 stycznia.
Reklama
Test PCR będzie musiał być wykonany nie wcześniej niż na 72 godziny przed planowanym przyjazdem. Z obowiązku jego okazania będą zwolnione załogi linii lotniczych, kierowcy i niektórzy inni pracownicy oraz dzieci w wieku do 6 lat. Za brak testu przewidziano karę grzywny w wysokości 2500 euro lub nawet więzienia do 6 miesięcy.

Nowe zasady nie znoszą dotychczasowych restrykcji, w tym obowiązkowej dwutygodniowej samoizolacji dla osób przybywających z państw europejskich figurujących na tzw. europejskiej czerwonej i szarej liście, a także wszystkich krajów pozaeuropejskich. Obecnie znajduje się na niej także Polska. Z konieczności izolacji zwalnia obecnie drugi test z wynikiem negatywnym wykonany nie wcześniej niż po 5 dniach od momentu przyjazdu do Irlandii.

Obowiązek posiadania negatywnego testu nie będzie dotyczył pasażerów przylatujących do Irlandii tranzytem i kontynuujących podróż bez opuszczania lotniska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy