Brytyjscy touroperatorzy i linie lotnicze wstrzymują działalność do końca marca

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 stycznia 2021 10:25
We wtorek (12.01) Jet2.com wydał oświadczenie, w którym poinformowano o zawieszeniu wszystkich lotów i wakacji z powodu niepewności i ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych pandemią COVID-19. Wcześniej na podobny krok zdecydował się brytyjski oddział TUI.
Reklama

We wtorek (12.01) Jet2.com wydał oświadczenie, w którym poinformowano o zawieszeniu wszystkich lotów i zorganizowanych wakacji z powodu niepewności i ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych pandemią COVID-19. Przewoźnik z siedzibą w Leeds odwołał wszystkie swoje loty do 25 marca 2021 r. włącznie. Jak powiedziano w oświadczeniu, okres ten może się wydłużyć. Oznacza to, że zgodnie z oświadczeniem przewoźnika do 25 marca zawieszone zostają także zaplanowane wcześniej rejsy Jet2.com z Krakowa do Birmingham, Leeds/Bradford, Manchesteru, Glasgow oraz Newcastle.

Także Jet2holidays, drugi co do wielkości touroperator w Wielkiej Brytanii, zrezygnował ze wszystkich wycieczek zaplanowanych na pozostałą część stycznia, cały luty i większość marca.

Będziemy automatycznie anulować rezerwacje dokonane na podany okres – wiąże się to z pełnym zwrotem kosztów. Od początku pandemii COVID-19 szanujemy zasadę, zgodnie z którą klienci powinni otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli nie zapewniliśmy im lotu lub wakacji. Pasażerów i klientów, którzy mają podróżować z nami od 26 marca br., będziemy szczegółowo informować bliżej wyznaczonej daty podróży. Chcemy podziękować klientom za ich cierpliwość i zrozumienie – napisano w oświadczeniu.


Decyzja została podjęta z powodu trudnej sytuacji sanitarnej panującej w większości państw, gdzie operuje Jet2.com oraz Jet2holidays, jednak główną przyczyną było zbliżające się wprowadzenie obowiązkowych testów PCR na obecność koronawirusa dla wszystkich wjeżdżających do Wielkiej Brytanii – także obywateli Wysp Brytyjskich powracających z wakacji.

Przed Jet2holidays, także TUI, największy brytyjski organizator wypoczynku w Wielkiej Brytanii, anulował wszystkie wakacje do 12 lutego br. włącznie. Klienci TUI, którzy dokonali rezerwacji przed końcem kwietnia 2020 r., mogą bez opłat przenieść swoją podróż na późniejszy termin.

Fot.: materiały prasowe, Jet2.com
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama