Lotnisko w Gdańsku wspiera walkę z koronawirusem

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 stycznia 2021 13:46
Ze środków Portu Lotniczego Gdańsk zakupiono 60 sztuk pomp infuzyjnych strzykawkowych, a także niezbędnych do tego 15 zestawów złożonych ze stacji dokujących i pokryw do stacji oraz 17 wózków, które umożliwiają łatwe i bezpieczne transportowanie pomp po oddziale.
Reklama

Jak informują Szpitale Pomorskie, od początku pandemii wyjątkowa pomoc spływa od wielu firm i osób prywatnych. Teraz dzięki wsparciu finansowemu Portu Lotniczego Gdańsk do szpitali trafiła nowoczesna aparatura medyczna o wartości 300 tysięcy złotych, niezbędna do leczenia i diagnostyki pacjentów.

- Dla wszystkich pracowników Szpitali Pomorskich praca w obliczu pandemii koronawirusa jest sytuacją wyjątkową. W każdym z naszych szpitali od blisko roku pozostajemy w stałej gotowości i przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych Covid-19. Na początku marca ubiegłego roku za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowaliśmy o wsparcie nas w zakupie sprzętu ochrony osobistej. Firmy nie tylko pomogły, ale podjęły decyzje o przekazaniu wysokich sum, za które zakupiliśmy niezbędną aparaturę medyczną. Do grona przyjaciół Szpitali Pomorskich dołącza teraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, dzięki któremu udało się kupić specjalistyczny sprzęt – powiedziała Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich.

- W Porcie Lotniczym Gdańsk widzimy wielką potrzebę włączenia się w walkę z pandemią koronawirusa. To zjawisko bardzo nas dotknęło jako ludzi, a także jako firmę. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy są na pierwszej linii frontu walki z wirusem i którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Stąd nasze zaangażowanie finansowe w zakup potrzebnego sprzętu dla Szpitali Pomorskich. Koronawirus niszczy gospodarczo i społecznie nasz region, dlatego pomagamy szpitalom oraz ich pacjentom i w ten sposób wspieramy województwo pomorskie, jego instytucje i mieszkańców – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Szpitale Pomorskie to spółka, która prowadzi cztery szpitale w województwie: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, szpitale Morski im. PCK i św. Wincentego A Paulo w Gdyni oraz Specjalistyczny Szpital im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama