Qatar wraca do Arabii Saudyjskiej

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
11 stycznia 2021 08:35
Już w poniedziałek (11.01) katarski przewoźnik wznowi pierwsze loty do Arabii Saudyjskiej. Jest to efekt zniesienie blokady Arabii Saudyjskiej nałożonej na Katar niemal trzy i pół roku temu.
Reklama

Qatar Airways ogłosił na Twitterze, że jego pierwsze po ponad trzech latach samoloty pojawią się w Arabii Saudyjskiej w poniedziałek (11.01), zaczynając od połączeń do Rijadu. Kolejnymi kierunkami z Dohy będzie Dżudda (czwartek, 14.01) oraz Dammam (sobota, 16.01). Potwierdzono, że loty do sąsiada Kataru będą odbywać się samolotami szerokokadłubowymi, w tym Boeingami 777-300, 787- 8 oraz Airbusami A350-900.

Z niecierpliwością czekamy także na wznowienie silnych relacji z naszymi partnerami handlowymi i biznesowymi w Królestwie Arabii Saudyjskiej, a także z głównymi lotniskami w kraju – dodał przewoźnik.


Wznowienie lotów przez Qatar Airways ma miejsce kilka dni po przełomowej decyzji o zniesieniu blokady Kataru przez władze Arabii Saudyjskiej, co skutkuje m. in. otworzeniem przestrzeni powietrznej dla katarskich samolotów oraz lądowych przejść granicznych pomiędzy dwoma krajami. Królestwo Arabii Saudyjskiej, wraz ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Bahrajnem oraz Egiptem zerwały stosunki dyplomatyczne, handlowe, biznesowe i turystyczne z Katarem w czerwcu 2017 r. – wtedy po raz ostatni katarski przewoźnik wykonał loty do państw, które go zbojkotowały.

Także Saudia, saudyjskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Dżuddzie, potwierdziły w mediach społecznościowych, że od poniedziałku (11.01) wznawiają loty z Rijadu i Dżuddy do Dohy.

Fot.: Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama