Norwegian obsłużył w grudniu tylko 129 tys. pasażerów

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
08 stycznia 2021 11:30
W grudniu 129 tys. pasażerów skorzystało z usług Norwegiana, co oznacza spadek o 94 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.
Reklama

Zarówno oferowanie jak i łączny ruch pasażerski spadły o 98 procent. Wskaźnik wypełnienia samolotów wyniósł 52,3 procent, co oznacza spadek o 31 punktów procentowych.

- Pandemia nadal ma negatywny wpływ na naszą działalność, tak jak to ma miejsce od marca 2020 roku. Od początku ubiegłego roku Norwegian dążył do osiągnięcia pozytywnego wyniku w 2020 roku, jednak mijający rok okazał się bardzo trudny i teraz walczymy o przetrwanie. Pomimo niskiego popytu w grudniu, rezerwacje świąteczne były optymistyczne. Chcemy być silną finansowo i konkurencyjną linią lotniczą, z nową strukturą finansową, odpowiednią wielkością floty i lepszą ofertą dla klientów - mówi Jacob Schram, dyrektor generalny Norwegian.


- Szczepienia są obecnie wdrażane na całym świecie i są dobrą wiadomością zarówno dla branży lotniczej, jak i dla tych, którzy chcą podróżować. Jesteśmy dobrej myśli - dodał.

W grudniu Norwegian wykorzystywał średnio dziewięć samolotów, głównie na trasach krajowych w Norwegii. W grudniu firma obsłużyła 95,6 proc. swoich zaplanowanych lotów, z czego 88,5 proc. odlatywało na czas.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama