Chorwacja z nową linią. Będzie wozić turystów nad Adriatyk

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
08 stycznia 2021 08:50
ETF Airways to lotniczy chorwacki start-up, który planuje konkurować z zagranicznymi rywalami i przywozić Europejczyków do chorwackich kurortów nad Adriatykiem. Pierwsze rejsy mają ruszyć jeszcze w tym roku.
Reklama
Chorwackie ETF Airways planują rozpocząć działalność jeszcze w tym roku i wykonywać loty czarterowe z wybrzeża Adriatyku na kierunkach europejskich – podaje EX-YU Aviation News. Przewoźnik ma specjalizować się w rejsach czarterowych ukierunkowanych na turystów oraz oferować usługi leasingu maszyn wraz z załogą.

ETF Airways to nowy chorwacki przewoźnik czarterowy, który chce poprawić łączność miast leżących nad Adriatykiem z kierunkami europejskimi i pozaeuropejskimi. W tym momencie poszukujemy nowych członków naszej latającej rodziny – piszą przedstawiciele nowej linii w ogłoszeniu o prace, w którym poszukują członków personelu pokładowego.


Firma została zarejestrowana w listopadzie 2020 r. jako ETF Airways d.o.o. (z o.o.). Jak wynika z treści ogłoszenia o poszukiwaniu załogi, ETF planuje użytkować samoloty Boeing 737-800. Przewoźnik szuka pracowników, którzy będą skłonni pracować zarówno w Chorwacji, jak i za granicą. Wymagane jest posiadanie paszportu UE oraz znajomość języka chorwackiego, podczas gdy angielski jest jedynie dodatkowym atutem.

Na razie nie są dostępne informacje o kierunkach lotów czy planowanej wielkości floty. Pierwsze rejsy czarterowe mają ruszyć najprawdopodobniej w najbliższym sezonie letnim.

Fot.: ETF Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy