Lufthansa: Osiem airbusów jako zabezpieczenie instrumentów finansowych

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
08 stycznia 2021 10:38
Od lipca 2020 ub. roku Lufthansa pozyskała w sumie około 500 milionów euro, wykorzystując samoloty jako zabezpieczenie w ośmiu transakcjach finansowania.
Reklama

Pozwoliło to na zabezpieczenie dodatkowych środków oprócz 1,6 mld euro pozyskanych za pomocą obligacji zamiennych i obligacji korporacyjnych.

Pięć airbusów A350 i trzy A320 zostały wykorzystane jako zabezpieczenie różnych instrumentów finansowych. Środki zostały pozyskane poprzez finansowanie sprzedaży i leasingu zwrotnego, zabezpieczone pożyczki i zabezpieczone weksle własne (Schuldscheindarlehen). W finansowaniu tym uczestniczyły banki, fundusze private equity i inwestorzy korporacyjni z Europy i Azji. Lufthansa była również w stanie uzgodnić atrakcyjne warunki w porównaniu do ostatnio wyemitowanych obligacji.

- Podjęliśmy kolejny udany krok w zakresie refinansowania istniejących zobowiązań, których termin zapadalności przypada w 2021 roku. Transakcje te po raz kolejny świadczą o zaufaniu rynku do naszej firmy i naszych działań restrukturyzacyjnych. Dysponujemy szeroką gamą instrumentów finansowych, a wykorzystanie samolotów jako zabezpieczenie finansowe, będzie nadal odgrywać kluczową rolę w naszej strategii, ponieważ takie rozwiązanie oferuje nam atrakcyjne warunki finansowe - powiedział Wilken Bormann, wiceprezes zarządu ds. finansów korporacyjnych Grupy Lufthansa.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama