Qantas wznowi loty międzynarodowe. Wstęp tylko dla zaszczepionych

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
07 stycznia 2021 10:12
4 komentarze
Narodowy przewoźnik Australii planuje wznowienie międzynarodowych rejsów już za pół roku. Do tej pory, przez pandemię koronawirusa, Australia pozostaje jednym z bardziej zamkniętych państw świata.
Reklama

Kilka dni temu narodowy australijski przewoźnik wprowadził do systemu rezerwacyjnego pierwsze bilety na połączenia do Singapuru, Hongkongu, Japonii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pierwsze loty na wznawianych trasach mają ruszyć 1 lipca 2021 r.

Stale przyglądamy się sytuacji związanej z COVID-19 i na bieżąco aktualizujemy nasz rozkład lotów. Rozpoczęliśmy sprzedaż biletów na międzynarodowe trasy, które ruszą ponownie od lipca – powiedział rzecznik prasowy Qantas.

Obecnie Qantas obsługuje jedynie rejsy wewnątrz Australii oraz, w bardzo ograniczonym zakresie, trasy do sąsiedniej Nowej Zelandii. Jeszcze kilka tygodni temu zapowiadano, że połączenia z Australii do Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii nie ruszą wcześniej niż w październiku 2021 r., a nawet dopiero w 2022 r.


Perspektywę powrotu międzynarodowych tras znacznie przyspieszyło wprowadzenia na rynek szczepionki na COVID-19 oraz dostępność szybkich testów na lotniskach. Australijski przewoźnik wstrzymał wszystkie swoje loty międzynarodowe w drugiej połowie marca 2020 r.

Jak zapowiadał wcześniej Alan Joyce, dyrektor generalny Qantas, pasażerowie będą musieli najprawdopodobniej poddać się szczepieniu przeciwko COVID-19, zanim zdecydują się na podróż na pokładzie przewoźnika. Już w listopadzie ogłoszono, że Qantas będzie wymagać zaświadczeń o szczepieniu od pasażerów lotów międzynarodowych.

Australijski rząd podpisał kontrakt na zakup 10 mln dawek szczepionki Pfizera i 54 mln dawek szczepionki od Oxford-AstraZeneca. Wydanie zezwoleń na ich stosowanie spodziewane jest w lutym 2021 r., a szczepienia powinny rozpocząć się w marcu. Władze w Sydney planują wyszczepienie całej populacji kraju najpóźniej do końca października br.

Fot.: Qantas
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pablakiss 2021-01-10 15:02   
pablakiss - Profil pablakiss
@adam7691 @cani Podobno po waszych decyzjach ,firma zamyka działalność,a duza czesc >>Austiaków>>postanowiła wiecej nie jezdzic na nartach.
wroord 2021-01-08 14:54   
wroord - Profil wroord
Jak sobie powoza powietrze to zmienia zdanie.
cani 2021-01-07 17:46   
cani - Profil cani
adam7691 - szacunek! Niestety, obawiam się, że takich linii będzie przybywać :(
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama