Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii będzie przedłużony

Marek Stus - Profil Marek Stus
05 stycznia 2021 15:46
1 komentarz
Rząd planuje przedłużyć zakaz lotów do Polski z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej do 13 stycznia br. Ma to związek z wykryciem na Wyspach nowej, bardziej zaraźliwej mutacji koronawirusa.
Reklama

Projekt rozporządzenia w tej sprawie przewiduje przedłużenie zakazu wprowadzonego 22 grudnia ub.r. na kolejny okres, tym razem przynajmniej do 13 stycznia br. Nowe przepisy będą obowiązywały najprawdopodobniej od najbliższego czwartku. Oznacza to, że w tym czasie zakazane będą, z nielicznymi wyjątkami, wszystkie loty z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej na polskie lotniska.

Po wejściu w życie decyzji rządu w tej sprawie należy spodziewać się odwołania zdecydowanej większości rejsów zaplanowanych między Polską a Wielką Brytanią. Do tej pory mimo wprowadzonych ograniczeń niektórzy przewoźnicy realizowali wybrane loty z Polski na Wyspy w związku z dużą liczbą rezerwacji w okresie poświątecznym. Po wykonaniu tych operacji samoloty wracały bez pasażerów do kraju.

W związku z utrzymującą się od wielu tygodni wysoką liczbą zakażeń brytyjskie władze zdecydowały wczoraj (4.01) o wprowadzeniu na obszarze całego kraju natychmiastowego lockdownu. Ma on potrwać co najmniej do połowy lutego br.
Reklama

Ostatnie komentarze

adam7691 2021-01-05 16:40   
adam7691 - Profil adam7691
Wiele obserwacji wskazuje, że lockdown nic nie daje, ale oni brną dalej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama