Koreańska tania linia poleci do Chorwacji

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
05 stycznia 2021 09:00
Koreański przewoźnik T'Way Air jeszcze w tym roku poleci na trasie pomiędzy Seulem a stolicą bałkańskiego kraju. Rejsy ma obsługiwać A330-300, który wkrótce trafi do floty T'Way.
Reklama

T'way Air zapowiedział, że pod koniec 2021 r. rozpocznie regularne loty z Seulu do Chorwacji – poinformował portal EX-YU Aviation News. Po wydzierżawieniu trzech samolotów Airbus A330-300 przewoźnik planuje uruchomić kilka nowych kierunków średnio- i długodystansowych – w tym Zagrzeb.

T'way otrzymał od koreańskiego Ministerstwa ds. Ziemi, Infrastruktury i Transportu wszystkie niezbędne pozwolenia na uruchomienie maksymalnie czterech cotygodniowych lotów pomiędzy Seulem–Incheon a Chorwacją.

Na początku zeszłego roku, po wybuchu pandemii COVID-19, z obsługi lotów pomiędzy Seulem a Zagrzebiem zrezygnował Korean Air. Loty oferowane były od września 2018 r. trzy razy w tygodniu, a bilety sprzedawały się na tyle dobrze, że niespełna rok po stracie lotów zdecydowano o zwiększeniu oferowania. Korean nie planuje obecnie powrotu na trasę do Zagrzebia, jednak przewoźnik zachował zezwolenie na loty i może wznowić je w każdej chwili.


Chorwacja pozostaje niezwykle popularnym kierunkiem wśród turystów z Korei Południowej – corocznie kraj ten odwiedza ok. pół miliona Koreańczyków z Południa. W 2019 r. Korean Air przewiózł na swoich rejsach między Seulem a Zagrzebiem ponad 43 tys. pasażerów. Choć azjatyccy turyści przylatują najczęściej do chorwackiej stolicy, główną atrakcją turystyczną na Bałkanach pozostaje dla nich Dubrownik.

T'Way Air rozpoczął działalność w 2005 r. jako Hansung Airlines. W latach 2008-2010 firma przeszła restrukturyzację i we wrześniu 2010 r. wznowiła loty krajowe, z dwoma 737-800 we flocie. W październiku 2011 r. przewoźnik uruchomił swój pierwszy międzynarodowy kierunek – był to rejs do Bangkoku, z kolei w 2013 r. koreańska linia po raz pierwszy osiągnęła zysk operacyjny.

Obecnie T'way obsługuje flotę 28 boeingów 737-800 i poza Koreą Południową lata m. in. do Chin, Japonii, Rosji i Wietnamu. Po otrzymaniu trzech szerokokadłubowych airbusów A330-300, poza Chorwacją, linia planuje latać do Australii, Singapuru i Malezji. T'way Air ma także zamówienia na 8 maszyn 737 MAX 8.

Fot.: Wikimedia Commons
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama