Trzy kolejne przetargi na lotnisku w Radomiu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
30 grudnia 2020 08:29
W ostatnich dniach 2020 roku PPL ogłosił trzy kolejne przetargi związane z budową lotniska w Radomiu. Są to już ostatnie zamówienia finalizujące całą inwestycję.
Reklama

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) ogłosiło przetarg na wykonanie w formule projektuj i buduj m. in. zadań w zakresie sieci energetycznej, kanalizacji, sieci teletechnicznej oraz deszczowej na lotnisku w radomskim Sadkowie.

Pierwszy z ogłoszonych przetargów dotyczy budowy masztu telekomunikacyjnego TETRA. Oferty jego budowy można składać do 28 stycznia 2021 r., a wykonawca na postawienie masztu będzie miał 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W drugim zamówieniu PPL szuka wykonawcy oświetlenia ścieżki podejścia do lądowania, ogrodzenia portu lotniczego oraz wykonania dróg patrolowych. W tym przypadku wyłoniona firma będzie miała na zadanie także 7 miesięcy. Przedmiotem trzeciego przetargu będzie z kolei budowa sieci energetycznej i teletechnicznej, kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych oraz części lotniskowych dróg wewnętrznych, a także parkingu długoterminowego dla pasażerów – w tym przypadku wykonawca będzie miał na wykonanie zadania 13 miesięcy.


Zainteresowani przystąpieniem do ostatniego z przetargów powinni wykazać m. in, że w ostatnich 10 latach wykonali co najmniej dwa zadania obejmujące budowę zasileń średniego napięcia, o łącznej wartości co najmniej 1 mln złotych netto oraz że przynajmniej dwa ich zamówień o łącznej wartości co najmniej 3 mln złotych netto obejmowały budowę kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikami retencyjnymi.

Termin składania ofert wyznaczono, w zależności od przetargu, na 28 lub 29 stycznia 2021 roku.

Budowa terminala Lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 rozpoczęła się 29 października 2020 r. Terminal radomskiego lotniska będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw., na której znajdzie się 30 stanowisk check-in, 9 stanowisk kontroli bezpieczeństwa oraz 16 stanowisk kontroli dokumentów. Ponadto, w budynku znajdzie się 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. Pierwsi pasażerowie mają odlecieć z Radomia pod koniec 2022 r.

Fot.: Państwowe Porty Lotnicze
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama