300 tysięcy szczepionek na COVID-19 wylądowało na Lotnisku Chopina

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
29 grudnia 2020 08:30
1 komentarz
W poniedziałek (28.12) nad ranem na Lotnisku Chopina wylądował samolot UPS Polska z transportem 300 tysięcy dawek szczepionki przeciw koronawirusowi. Na miejscu obecni byli przedstawiciele polskiego rządu.
Reklama

Druga dostawa szczepionki na COVID-19 do Polski odbyła się tym razem drogą powietrzną, i dotarła do Warszawy w poniedziałek (28.12). Transport doleciał nad Wisłę dzięki firmie UPS Polska.

Jak informuje Lotnisko Chopina, obsługę pierwszego lotniczego transportu szczepionek do Polski obserwowali osobiście Premier Mateusz Morawiecki, Minister Zdrowia Adam Niedzielski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski oraz prezes PPL Stanisław Wojtera. Po rozładunku transport w eskorcie policji odjechał do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych.


Staramy się radzić sobie jak możemy. Wchodzimy w nową fazę operacji logistycznej, która pozwoli nam rozwieź dawki dla 30 milionów pacjentów w najbliższych miesiącach [...] Nie znamy dziś lepszego lekarstwa na tego wirusa. Zaufajmy nauce i medycynie. Najlepsi specjaliści pracowali nad szczepionką, która przeszła fazy badań, które są konieczne, żeby została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków – mówił Mateusz Morawiecki na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Szef polskiego rządu dodał, że szczepionki z najnowszego transportu już w poniedziałek i wtorek (28 i 29 grudnia) wyruszą do ponad 250 szpitali w całej Polsce.


Transport szczepionek przybył na pokładzie samolotu firmy UPS Polska. Był to Boeing 757-24APF (N433UP), który wylądował w Warszawie o 5:37 po locie z niemieckiej Kolonii. Obsługę samolotu na ziemi zapewnił LS Airport Services.

Pierwszy transport 10 tysięcy szczepionek na koronawirusa trafił do Polski w piątek (25.12) i przyjechał z magazynu Pfizerz w belgijskim Puurs. Szczepionki dotarły wówczas także do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwole pod Tomaszowem Mazowieckim, gdzie zostały rozdzielone i przetransportowane do 72 szpitali węzłowych. Pierwszą zaszczepioną na COVID-19 w Polsce została Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie.

Fot.: Lotnisko Chopina w Warszawie
Reklama

Ostatnie komentarze

pasażer 2020-12-31 10:17   
pasażer - Profil pasażer
Już drugi komentarz usunęli, a literówek nie potrafią usunąć. Może warto energię poświęcić na poprawę jakości, a nie usuwanie nieprzychylnych komentarzy. Cenzura zawitała?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama