737 MAX: Problem z silnikiem tuż po starcie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
28 grudnia 2020 09:00
3 komentarze
Boeing 737 MAX 8 w barwach Air Canada zmuszony był do wyłączenia jednego z silników i powrotu na lotnisko. Do zdarzenia doszło tuż po starcie z Tucson w amerykańskim stanie Arizona.
Reklama

Boeing 737 MAX 8 należący do Air Canada doświadczył poważnego problemu z silnikiem, co zmusiło załogę do powrotu na lotnisko – donosi Reuters, za oświadczeniem przewoźnika.

737 MAX w chwili wystąpienia problemu nie przewoził pasażerów – był to lot techniczny pomiędzy Arizoną a Montrealem, z trzema członkami załogi na pokładzie. Jak poinformowała kanadyjska linia lotnicza w oświadczeniu, krótko po starcie piloci otrzymali od komputera pokładowego sygnał, że coś niepokojącego dzieje się z jednym z silników. Załoga zdecydowała się go wyłączyć.

Samolot na jednym silniku zawrócił do Tucson w Arizonie, gdzie pozostawał do chwili wydania oświadczenia w piątek (25.12). Do incydentu doszło we wtorek (22 grudnia). Załoga otrzymała ostrzeżenie o „niskim ciśnieniu hydraulicznym w lewym silniku”, po czym nadała komunikat PAN-PAN i poinformowała o konieczności pilnego powrotu do Tucson.


Nowoczesne samoloty są projektowane do lotu na jednym silniku, a nasze załogi są szkolone do radzenia sobie w takich sytuacjach – dodano w oświadczeniu Air Canada. Przewoźnik odmówił podania dalszych szczegółów zdarzenia.

Agencja Reuters poprosiła o komentarz także przedstawicieli The Boeing Company, jednak producent nie zabrał głosu w sprawie awarii Air Canada.

W listopadzie 2020 r. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zezwoliła na ponowne uruchomienie lotów 737 MAX, co oznaczało koniec 20-miesięcznego zakazu lotów tego modelu. Boeing zapowiedział jednocześnie, że będzie bacznie obserwować powrót 737 MAX do lotów pasażerskich i obiecał reagować na wszystkie potencjalne komplikacje techniczne.

Fot.: Boeing, Air Canada
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2020-12-29 07:58   
usuniety - Profil usuniety
Problem pojawił się z silnikiem Maxa o czym Max poinformował załogę, która bezpiecznie wylądowała Maxem na lotnisku. Max zachował się na medal.
wojtek 2020-12-28 12:10   
wojtek - Profil wojtek
Spokojnie, 98% pasażerów nie ma pojęcia czym leci
adam1987 2020-12-28 09:39   
adam1987 - Profil adam1987
I znowu pojawia się problem z MAXami. Niektóre z nich tak długo stały uziemione, że takie problemy będą się zapewne znowu pojawiały co niestety może wpłynąć negatywnie na już i tak nie najlepszą opinię o modelu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama