Krytyka LOT-u po podstawieniu dreamlinerów. Dworczyk: "To błąd"

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
22 grudnia 2020 11:34
2 komentarze
- Wszyscy popełniamy błędy i tę decyzję spółki w takich kategoriach traktuję - mówi Michał Dworczyk, szef KPRM o podstawieniu wczoraj większych maszyn, chwilę przed zawieszeniem lotów z Wielkiej Brytanii.
Reklama

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów skrytykował Polskie Linie Lotnicze LOT za wczorajszą decyzję o podstawieniu prawie dwa razy większych maszyn na dwa ostatnie rejsy z Londynu do Warszawy przed wejściem w życie nowego rozporządzenia o zakazie lotów z tego kraju do Polski. Decyzja ma związek z wykryciem nowej mutacji koronawirusa na Wyspach Brytyjskich.

Dworczyk, pytany na antenie TVN24, czy aby zapobiec takim sytuacjom nie trzeba było wprowadzić zakazu lotów z Wielkiej Brytanii ze skutkiem natychmiastowym, powiedział, że rząd ważył różne racje w tej sprawie.


- Trzeba pamiętać o milionie Polaków, którzy są w Anglii, część z nich była już w samolotach, już na lotniskach, w związku z tym, to była wypadkowa różnych przesłanek, która ostatecznie spowodowała, że rząd podjął taką a nie inną decyzję o ograniczeniu lotów – powiedział szef KPRM.

Nie tylko LOT zwiększył, w ostatniej chwili, liczbę miejsc oferowanych na lotach z Wielkiej Brytanii. Również Wizz Air zorganizował wczoraj kilka lotów ad hoc. Odbyły się nieplanowane wcześniej dodatkowe loty z Londynu do Warszawy czy Wrocławia.

- Krytyka szefa KPRM jest o tyle niezrozumiała, że problem tkwi w decyzji podjętej przez Radę Ministrów. Z jednej strony Dworczyk mówi o milionie Polaków chcących wrócić do Polski na święta, a z drugiej krytykuje przewoźnika za to że chciał im to umożliwić. Rząd miał do dyspozycji wszelkie narzędzia by takiej sytuacji zapobiec - komentuje Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com.

Po powrocie do Polski każdy pasażer miał możliwość dobrowolnego wykonania bezpłatnego testu.Reklama

Ostatnie komentarze

wojtek 2020-12-22 14:24   
wojtek - Profil wojtek
Ty chyba nie rozumiesz o czym piszesz... Tu nie chodzi o zarabianie tylko zwożenie do kraju setek potencjalnie zakażonych nowym szczepem wirusa, gdzie wprowadzony zakaz lotów miał przed tym chronić
adam7691 2020-12-22 12:11   
adam7691 - Profil adam7691
Bardzo dobra decyzja. Inni zarabiają, to dlaczego LOT nie może. Tylko dlatego, że jest polską linią lotniczą.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama