Jest nowy zakaz lotów. Dodano Wielką Brytanię

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
21 grudnia 2020 22:07
Dziś (21.12) opublikowano rozporządzenie dotyczące zakazu lotów z Polski. Do listy dodano Wielką Brytanię. Ograniczenia w podróżowaniu mają obowiązywać przynajmniej do 6 stycznia.
Reklama

Pozostałe kraje, które zostały wymienione w poprzednim rozporządzeniu, wciąż znajdują się na liście. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia czyli od północy z poniedziałku na wtorek.

Przedłużono też zakaz lotów z krajów wymienionych w poprzednim rozporządzeniu, które zostało opublikowane 7 grudnia, a weszło w życie dwa dni później.

Zakaz lotów do Polski dotyczy lotnisk położonych na terytorium:

1) Bośni i Hercegowiny;
2) Czarnogóry;
3) Gruzji;
4) Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego;
5) Republiki Armenii;
6) Republiki Kosowa;
7) Republiki Macedonii Północnej;
8) Republiki Serbii;
9) Stanów Zjednoczonych Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork,
10) Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Zakaz nie obejmuje lotów m.in. wykonywanych na zlecenie prezesa Rady Ministrów, wykonywanych za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

W Polsce będą mogą lądować samoloty startujące "z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2".
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama