WorldCargo gotowe do transportu szczepionek na COVID-19

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 grudnia 2020 08:46
Przez ostatnie pół roku Swiss WorldCargo przygotowywało się do dystrybucji szczepionek na COVID-19. Latem 2020 r. przewoźnik powołał do życia wewnętrzny departament, który analizował potencjalne metody transportu szczepionek na cały świat.
Reklama
Zespół ten, złożony z pracowników pełniących dotychczas obowiązki w innych działach firmy, dokonał wnikliwej analizy sposobu, w jaki sposób samoloty, siatka połączeń oraz możliwości przewozowe Swiss WorldCargo do i z Szwajcarii mogą wesprzeć globalne zapotrzebowanie na szczepionkę. Niedawno Swiss WorldCargo pomyślnie zrealizowało pierwsze dostawy, dowodząc, że potrafi sprostać złożonym regulacjom i wysokim wymaganiom, m.in.: odpowiedniej temperaturze transportu, ciągłości łańcucha chłodniczego i terminowości samej dostawy. Jako wiodący przewoźnik wyrobów farmaceutycznych i pielęgnacyjnych, Swiss WorldCargo może pochwalić się bogatą historią udanych i szybkich dostaw wyrobów medycznych, w tym szczepionek.


Poza wieloletnim doświadczeniem i wyszkolonym personelem, istotną rolę odgrywają także porty przesiadkowe oraz partnerzy z obsługi naziemnej. Swiss WorldCargo posiada m.in. certyfikat CEIV Pharma, a port przesiadkowy Swiss WorldCargo w Zurychu, obsługiwany przez Cargologic, posiada certyfikat IATA CEIV Pharma i jest zgodny z wymaganiami GPD-Swissmedic oraz szwajcarskich władz.

„Kolejnych kilka miesięcy będzie dużym wyzwaniem dla całej branży logistycznej oraz transportu lotniczego”, powiedział Christian Wyss, Head of Quality & Services oraz kierownik departamentu analitycznego ds. transportu szczepionek w Swiss WordlCargo. „Mimo to, biorąc pod uwagę nasze bogate doświadczenie w realizacji skomplikowanych dostaw produktów farmaceutycznych, Swiss WorldCargo jest gotowe pomóc w transporcie szczepionek do, z i przez Szwajcarię do odbiorców na całym świecie”, dodał Wyss.

Swiss WorldCargo stale monitoruje proces powstawania i wprowadzania na rynek wszystkich szczepionek na COVID-19 i jest gotowe, by je transportować w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy