Luxair zainaugurował nowe połączenie z Krakowa

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 grudnia 2020 11:52
Połączenie do Luksemburga odbywać się będzie 2 razy w tygodniu, dzięki czemu mieszkańcy Krakowa i Małopolski zyskają dostęp do bogatej oferty przewoźnika.
Reklama

Pasażerowie inauguracyjnego lotu z Luksemburga otrzymali pamiątkowe zawieszki od Luxair - Luxembourg Airlines, a samolot witany był tradycyjnym salutem wodnym. Na uroczystości inauguracyjnej obecni byli: Szymon Malecki, Konsul Honorowy Luksemburga w Krakowie, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Wieczorek, Prezes Zarządu Welcome Airport Services oraz Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.
- Dzisiejsza inauguracja połączenia Luxair na trasie Luksemburg-Kraków cieszy nas wyjątkowo i budzi nadzieję na szybki powrót do podróżowania jakie znaliśmy wcześniej, chociaż wiele zasad sanitarnych pozostanie na lotniskach na długo. Wzmocnienie kontaktów gospodarczych między Małopolską a Wielkim Księstwem Luksemburga przyczyni się do zaprezentowania potencjału naszego regionu, a turystom umożliwi podziwianie atrakcji i piękna naszych krajów - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.


- Luksemburg to doskonały kierunek podróży. Dziś chcemy zaoferować nowe połączenie nie tylko mieszkańcom Luksemburga i krajów takich jak Niemcy i Francja, którzy będą mogli przylecieć do Krakowa, ale także zaproponować Polakom wizytę w Luksemburgu, zainteresować ich naszym regionem i pokazać różnorodność naszego kraju. Jestem pewien, że nasze nowe połączenie będzie korzystne dla obu stron. Serdecznie zapraszamy wszystkich Polaków do wizyty w Luksemburgu i mamy nadzieję, że nowe połączenie odniesie sukces w tych trudnych czasach - mówi Gilles Feith, dyrektor generalny Luxair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama