British Airways kasuje 15 tras międzykontynentalnych

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 grudnia 2020 10:01
Brytyjski narodowy przewoźnik zdecydował się znacznie zmniejszyć dalekodystansową siatkę połączeń w 2021 r. Linia nadal odczuwa znaczny spadek popytu na międzynarodowe podróże lotnicze.
Reklama

British Airways planuje zrezygnować z lotów na 15 trasach długodystansowych od początku sezonu letniego 2021 r. Już w lipcu 2020 r. przedstawiciele BA przyznawali, że według ich przypuszczań popyt na podróże międzynarodowe powróci do poziomu sprzed COVID-19 dopiero w 2023 r.

Przewoźnik podał, że po 28 marca 2021 r. nie będzie obsługiwał takich kierunków jak Pittsburgh i Charleston w Stanach Zjednoczonych, Calgary (Kanada), Seul–Incheon (Korea Południowa), Durban (RPA) Dammam (Arabia Saudyjska), Lima (Peru), Osaka–Kansai (Japonia), Kuala Lumpur (Malezja), Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Maskat (Oman).

Z kolei 24 kwietnia 2021 r. z Heathrow wystartuje ostatni lot BA na Seszele. Linia poinformowała także, że loty do Sydney (Australia), Bangkoku (Tajlandia) i San Jose (Stany Zjednoczone) nie będą dostępne od 28 marca do co najmniej 30 października 2021 r.


Przykro nam, że podobnie jak inne linie lotnicze, ze względu na pandemię koronawirusa i globalne ograniczenia w podróżowaniu, zastosujemy pomniejszony rozkład lotów. Będziemy w kontakcie ze wszystkimi klientami, na których zmiany te mają wpływ. Radzimy pasażerom, aby stale sprawdzali naszą stronę internetową aby uzyskać najświeższe informacje o siatce połączeń – powiedział rzecznik prasowy British Airways w czwartek (17.12).

Decyzja linii lotniczej o zmniejszeniu liczby połączeń międzykontynentalnych wynika ze znacznego spadku popytu na podróże lotnicze, zwłaszcza dalekodystansowe, a także stale utrzymywanych ograniczeń w podróżowaniu. Aby zmniejszyć starty i zachować stabilność finansową, BA zwolniły w 2020 r. już ok. 10 tys. pracowników.

Fot.: materiały prasowe, British Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama