Wizz Air wylądował w Rzeszowie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 grudnia 2020 16:49
2 komentarze
Wizz Air zainaugurował dziś (15.12) loty z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven. Jasionka stała się dziesiątymlotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air.
Reklama

W inauguracyjnym rejsie z Eindhoven na pokładzie airbusa A320 przyleciało do Jasionki ponad 100 pasażerów. Docelowo nowe połączenie będzie operować dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Ze względu na sytuację epidemiologiczną, która znacznie ogranicza mobilność podróżnych, po okresie świąteczno-noworocznym rejsy z Jasionki do Niderlandów pojawią się z powrotem w rozkładzie najwcześniej początkiem marca.

- Dla naszej spółki to przełomowe wydarzenie z kilku powodów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Po pierwsze, rozpoczynamy współpracę z nowym przewoźnikiem, który pomimo pandemii dynamicznie rozwija swoją działalność. Po drugie, spełniamy oczekiwania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich województw, podróżujących do Niderlandów zarówno w celach zarobkowych, jak i turystycznych. Po trzecie, udało nam się doprowadzić do tego w skrajnie trudnym czasie dla naszej branży. Wierzę, że połączenie z Eindhoven to dopiero początek naszej współpracy z Wizz Air i wkrótce będziemy mogli uruchomić kolejne kierunki z Rzeszowa.


Rozpoczęcie stałej współpracy z Wizz Air dla podrzeszowskiego lotniska wiąże się z obsługą rzadko dotąd widywanych w Jasionce samolotów Airbus A320 i A321. Przewoźnik dysponuje obecnie flotą ponad 130 tego typu maszyn, które w zależności od konfiguracji mogą zabrać na pokład od 180 do 239 pasażerów. Są rozlokowane w 27 bazach na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

- Z zachwytem świętujemy ten historyczny moment i pierwszy lot z Rzeszowa Jasionki do Eindhoven - powiedział George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air.

- Cieszymy się bardzo z uruchomienia nowej trasy łączącej Eindhoven z Rzeszowem. Obydwa miasta, jak i regiony, w których się znajdują, zawdzięczają swój rozwój dzięki nowym technologiom, innowacjom i gospodarce opartej na wiedzy. To idealne połączenie, dzięki któremu nasz rozkład lotów stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny – powiedział Roel Hellemons, prezes Eindhoven Airport.

fot. Rzeszów Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

kinder 2020-12-17 15:55   
kinder - Profil kinder
Na przylocie 105 osób, na wylocie tylko 28 osób.
Tymczasem w listopadzie odprawione 6392 pasażerów.
06p26 2020-12-15 17:06   
06p26 - Profil 06p26
No i fajnie :) Ważne, że coś ruszyło. Ponad 100 osób na pokładzie uważam za dobry wynik no i fajnie, że A320neo się trafił :)) Pomimo iż mamy COVID to widać jak dobrze działa port pod sterami prezesa Hamryszczaka a jak działał pod przywództwem p. Tabisza. Jak już ogłaszają, że w przyszłym roku będzie wysyp nowych kierunków od landrynki to szykuje się coś grubego ;). Swoją drogą ciekawe jak FR zareaguje na dalszy rozwój WIZZ w Rzeszowie, a wszystko na to wskazuje, że Eindhoven to dopiero początek. Powodzenia!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama