2 zamiast 12 milionów pasażerów. LOT cofnął się o 10 lat

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
15 grudnia 2020 12:16
Polskie Linie Lotnicze LOT mogły na pokładach swoich samolotów przewieźć nawet 12 mln pasażerów w 2020 roku. Przewiozą około 2 milionów.
Reklama

- Zredukowana liczba operacji faktycznie cofa nas o prawie 10 lat. Pozostaje pytanie otwarte, jak szybko uda nam się wrócić do poziomu liczby przewiezionych pasażerów z chociażby ubiegłego roku - powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy przewoźnika w TV Republika.

W zeszłym roku polski przewoźnik przewiózł ponad 10 milionów pasażerów, a w tym planował przewieźć ich nawet 12 milionów. Plany pokrzyżował niestety koronawirus.


Przewoźnik liczy na szybkie odbicie w 2021 roku i chce wypracować procedury, które umożliwią niezakłócone podróżowanie w najbliższych miesiącach. I nie chodzi o szczepionki.

- Dużo bardziej sensowne będzie szybkie testowanie przed wylotem - dodał Moczulski.

LOT nie planuje wpuszczania na pokład tylko zaszczepionych pasażerów, tak jak zapowiadają inne linie lotnicze, jak np. Qantas w Australii.

"W Polsce i innych krajach Europy kontynentalnej stosowanie tego rozwiązania wiązałoby się z koniecznością zamknięcia granic i rezygnacji ze wszystkich benefitów Strefy Schengen, aby umożliwić wjazd na terytorium kraju wyłącznie osobom, które są zaszczepione" - czytamy w oświadczeniu LOT- u.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama