KLM z premium economy i nową klasą biznes w 2022 roku

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 grudnia 2020 09:30
Pierwszy samolot KLM wyposażony w klasę ekonomiczną premium poleci już za dwa lata. Będzie to Boeing 787 lub model 777-300ER.
Reklama

Pierwszy samolot KLM wyposażony w klasę ekonomiczną premium wzniesie się w powietrze w połowie 2022 roku – poinformował dyrektor generalny KLM, w rozmowie z Luchtvaartnieuws Magazine.

Niedawno zdecydowaliśmy, że pomimo pandemii i związanych z nią problemów, inwestycje w produkt, a tym samym w obsługę pasażera, muszą być kontynuowane. Economy Premium zostanie wprowadzone w połowie 2022 roku. Wszyscy nasi partnerzy; Air France, Delta Air Lines i Virgin Atlantic już taki produkt oferują oferują. Jeśli KLM tego nie posiada, oznacza to, że istnieją różnice w produkcie, które w ramach współpracujących przewoźników powinny być eliminowane – powiedział Pieter Elbers, dyrektor generalny KLM.


KLM od kilkunastu lat oferuje usługę Economy Comfort. Są to jednak standardowe fotele klasy ekonomicznej, które mają kilka centymetrów więcej miejsca na nogi i oparcie odchylane w większym stopniu. W nowej klasie ekonomicznej premium mają zostać zastosowane całkiem nowe fotele znajdujące się w oddzielnej części kabiny. Według zapewnień przewoźnika, będą o wiele szersze i wygodniejsze niż w klasie ekonomicznej. Pasażerowie podróżujący w nowej klasie otrzymają także lepszy serwis pokładowy.

Zgodnie z obecnymi planami, pierwsze Boeingi 787 i 777-300ER przejdą retrofit na początku 2022 roku. Nie tylko zostaną zainstalowane miejsca w klasie ekonomicznej premium, ale również World Business przejdzie metamorfozę. Każdy pasażer klasy biznes będzie mieć bezpośredni dostęp do przejścia.

Elbers poinformował także, że KLM zawiesił wszelkie niezbędne inwestycje i projekty ze względu na bolesne skutki pandemii COVID-19. Wstrzymana została m. in. budowa nowej siedziby przewoźnika na lotnisku Schiphol. Utrzymane mają zostać jedynie „inwestycje w pasażera”.

Fot.: materiały prasowe, KLM
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama