Hongkong rozda pół miliona biletów lotniczych

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
11 grudnia 2020 10:30
W ramach walki ze skutkami pandemii COVID-19, rząd Hongkongu wykupił od linii lotniczych 500 tys. biletów. Teraz kraj ogłasza ich rozlosowanie.
Reklama
W kwietniu 2020 r. Hongkong wykupił pół miliona biletów od czterech krajowych przewoźników, aby pomóc im w walce z lotniczym kryzysem wywołanym przez COVID-19. Teraz rząd planuje je rozdać za darmo nie tylko mieszkańcom, ale także odwiedzającym Hongkong mieszkańcom innych części świata.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA), które stale przestrzega państwowe rządy, że linie lotnicze nadal potrzebują ogromnego wsparcia, stawia sposób działania Hongkongu za wzór. Eksperci z IATA uważają, że zamiast udzielać kredytów, które nakładają na przewoźników długotrwałe obciążenia, rządy powinny stymulować popyt. Na zakup biletów rząd Hongkongu wydał 2 mld lokalnych dolarów (ok. 940,8 mln złotych).


Rząd wsparł w ten sposób Cathay Dragon, Cathay Pacific, Hong Kong Airlines oraz HK Express. Pieniądze za bilety zostały rozdysponowane pomiędzy tymi czterema przewoźnikami proporcjonalnie do wielkości ich flot i udziałów w rynku lotniczym w poprzednim roku.

Bilety lotnicze zakupione przez władze Hongkongu będą rozdane za darmo, w specjalnym losowaniu. Z akcji będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy, ale także obcokrajowcy. Szczegóły loterii zostaną podane, kiedy sytuacja związana z pandemią COVID-19 się poprawi, a lotnicze podróże będą bardziej dostępne.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy