Nie będzie przebudowy programu Miles&More

Marek Stus - Profil Marek Stus
09 grudnia 2020 17:00
1 komentarz
W najbliższym czasie nie nastąpią zmiany, które były zapowiedziane w zeszłym roku w Miles&More. Lufthansa rezygnuje tym samym bezterminowo z planowanej głębokiej przebudowy swojego programu lojalnościowego.
Reklama

Modyfikacja zasad obowiązujących w Miles&More miała polegać przede wszystkim na likwidacji mil statusowych i zastąpieniu ich systemem punktowym. Pasażerowie zgodnie z proponowanymi zmianami mieli otrzymywać od 5 do 70 punktów za każdy odbyty lot w zależności od trasy i klasy podróży, zamiast naliczanej obecnie zmiennej liczby mil statusowych wynikającej z przebytej odległości i/lub stawek wprowadzonych dla danej klasy rezerwacyjnej. Zapowiedziano również skrócenie do jednego roku ważności statusów zdobywanych przez często podróżujących klientów.


Pierwotnie nowe reguły miały obowiązywać już od nadchodzącego roku, ale następnie z uwagi na sytuację wywołaną pandemią i globalnym załamaniem popytu na przeloty przełożono ja na początek 2022 roku. Obecnie Lufthansa, która jest głównym operatorem programu, zdecydowała od odłożeniu zapowiadanych modyfikacji na bliżej nieokreśloną przyszłość. W praktyce oznacza to, że ewentualna przebudowa programu nastąpi zapewne najwcześniej w 2024 lub 2025 roku, o ile w ogóle zostanie utrzymana w takiej formie.

Decyzja o bezterminowym odłożeniu wprowadzenia nowego systemu nie wpływa na inne modyfikacje ogłoszone w programie. Przykładowo od 3 maja 2021 roku ograniczony zostanie dostęp do salonów biznesowych dla gości i członków rodziny pasażerów statusowych.

Fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

flytfs 2020-12-10 00:32   
flytfs - Profil flytfs
I to jest dobra wiadomość.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama