Zakaz lotów przedłużony do końca roku. Dokąd nie polecimy?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 grudnia 2020 15:40
Zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym zostanie przedłużony do 31 grudnia - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów. Rozporządzenie ma wejść w życie 9 grudnia br. i obowiązywać przez 3 tygodnie.

Reklama

Rada Ministrów przyjęła dziś (7.12) projekt rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Jak podano, obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym traci moc z końcem dnia 8 grudnia 2020 r.

Zakaz lotów obejmie lotniska położone na terytorium państw, w których współczynnik „14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na covid-19 na 100 tysięcy mieszkańców przekracza 440” – czytamy w projekcie. Podstawą są dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

W nowym projekcie nie zostały umieszczone między innymi państwa Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz lotniska w stanach Illinois i Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych.

Lista krajów z zakazem nie ulega zmianie. Zabronione jest wykonywanie międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw: Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Armenii, Jordanii, Kosowa, Macedonii, Serbii oraz Stanów Zjednoczonych (z wyjątkiem lotnisk w Nowym Jorku i Illinois).

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama