CPK unieważnił postępowanie na wykonawcę master planu

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
07 grudnia 2020 11:00
CPK unieważnił postępowanie na wykonawcę master planu. Żadna ze złożonych ofert nie spełniała kryteriów.
Reklama

W listopadzie spółka poinformowała, że trzy konsorcja: francusko-hiszpańskie konsorcjum ADP i IDOM, holenderska grupa NACO oraz niemiecko-austriacki ILF złożyły oferty w postępowaniu. Umowa z wykonawcą miała być podpisana jeszcze w tym roku.

Jednak 23 listopada br. CPK unieważnił postępowanie na wykonawcę master planu. Powodem tej decyzji był fakt, że w postępowaniu nie zostały złożone oferty spełniające kryteria.

- Wszystkie złożone oferty były niezgodne ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia lub zawierały inne błędy formalne, które nie mogły zostać skorygowane w toku procedury zamówień publicznych. Braki dotyczyły w szczególności określonych przez zamawiającego warunków dotyczących zespołu projektowego, które stanowiły dla CPK kluczowe kryterium oceny ofert — mówi Konrad Majszyk, dyr. Komunikacji i PR w spółce CPK.

Według CPK wszystkie oferty były niezgodne ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia lub zawierały inne błędy formalne, które nie mogły zostać skorygowane w toku procedury zamówień publicznych.

3 grudnia br. wpłynęło odwołanie jednego z kandydatów firmy ILF Consulting Engineers od decyzji komisji przetargowej. Dalsze kroki spółki CPK zależą zatem od rozstrzygnięcia Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie skuteczności unieważnienia postępowania, informuje spółka.

CPK zastrzegła jednocześnie, że podjęła kroki, aby unieważnienie postępowania nie miało wpływu na harmonogram.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama