Lufthansa zwolni niemal 40 tysięcy osób

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
07 grudnia 2020 10:01
Zgodnie z najnowszym planem walki z kryzysem związanym z koronawirusem, tylko do końca tego roku największy niemiecki przewoźnik wręczy wypowiedzenie 29 tys. pracowników. W 2021 r. zatrudnienie stracą kolejne tysiące osób.
Reklama

Lufthansa zwolni 29 tys. pracowników do końca tego roku, natomiast w przyszłym roku niemiecka linia lotnicza zlikwiduje kolejne 10 tys. miejsc pracy – napisał w niedzielę (6.12) Bild am Sonntag.

Powołując się na źródła w Lufthansie, gazeta poinformowała, że ​​z 39 tys. planowanych przez Lufthansa Group zwolnień, 20 tys. będzie miało miejsce poza granicami Niemiec. Tygodnik podał także, że Lufthansa sprzedaje swoją spółkę LSG zajmującą się cateringiem, która zatrudnia 7,5 tys. osób. Cięcia spowodują zmniejszenie całkowitej liczby pracowników Lufthansa Group do ok. 109 tys.


Zwolnienia to efekt walki o przetrwanie przewoźnika koronakryzysu. Lufthansa Group drastycznie ograniczyła rozkłady lotów pod marką Lufthansy oraz spółek zależnych Eurowings, Swiss, Austrian i Brussels Airlines, przewidując że popyt na podróże lotnicze nie powinien wrócić do poziomu sprzed pandemii wcześniej niż w 2025 r.

Lufthansa wykorzystała już 3 mld euro z 9 mld pomocy rządowej, którą otrzymała w maju 2020 r. W zeszłym miesiącu pojawiły się informacje o tym, że niemiecki rząd rozważa kolejną transzę dofinansowania dla Lufthansy. Mimo, że linia lotnicza wcześniej obiecała związkom zawodowym, że nie będą dokonywane przymusowe zwolnienia, a tylko cięcia wynagrodzeń, Carsten Spohr, dyrektor generalny Lufthansy, powiedział że przewoźnik ma obecnie o ok. 27 tys. pełnoetatowych pracowników za dużo.

Fot.: materiały prasowe, Lufthansa
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama