Wizz Air rozszerza działalność. Będzie wypożyczać całe samoloty

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
7 grudnia 2020 09:30
Wizz Air ogłosił w piątek (5.12), że rozszerzył swoją działalność na usługi czarterowania samolotów. Na życzenie klienta przewoźnik poleci w dowolne miejsce i zapewni załogę.
Reklama
Nowa usługa czarterowania samolotów ma zapewnić elastyczną podróż grupom do 239 pasażerów, a więc tylu, ile miejsc znajduje się w Airbusach A321neo, największych maszynach we flocie Wizz Air. Klient będzie mógł wybrać samolot, kierunek lotu i harmonogram, który najbardziej mu odpowiada.

Przelot czarterowy z Wizz Air ma być rozwiązaniem dla każdej dużej grupy, w tym podróżujących na spotkania biznesowe, drużyn sportowych czy turystów, którzy nie mają jak wrócić do kraju. Oferta dostępna jest także dla klientów indywidualnych. Jak przekonuje Wizz Air w komunikacie prasowym, podczas pandemii COVID-19 wygodne opcje podróżowania stały się ważniejsze niż kiedykolwiek.

– Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą usługę lotów czarterowych, oferując klientom w pełni konfigurowalną, wydajną i elastyczną podróż. W tym trudnym roku dostosowaliśmy nasze działania do wsparcia lotów repatriacyjnych. Teraz rozszerzamy tę usługę, wspierając większe grupy, od drużyn sportowych i orkiestr po firmy i agencje rządowe. Nasza wysoce wyszkolona, ​​przyjazna załoga z niecierpliwością czeka na pasażerów na pokładzie nowoczesnego, ultrawydajnego samolotu. – powiedział George Michalopoulos, dyrektor handlowy Wizz Air.


Spersonalizowane loty czarterowe mają stanowić uzupełnienie istniejących już usług Wizz Air, dzięki którym na zlecenie rządu, w związku z pandemią koronawirusa, sprowadza on do kraju obywateli. Od marca Wizz Air wykonał ok. 50 lotów dla 3,6 tys. takich pasażerów.

Tanie linie lotnicze zwykle nie oferują możliwości wynajmu swoich samolotów na loty czarterowe. Dzieje się tak, ponieważ największą wydajność kosztową do jakiej dożą tacy przewoźnicy gwarantuje m. in maksymalne wykorzystanie samolotów w rozkładowej i regularnej eksploatacji, co uniemożliwia udostępnienie samolotów dodatkowo na lotach czarterowych. Koronakryzys, podczas którego wykorzystanie maszyn jest znacznie niższe, zmusza tanie linie do modyfikacji swojego dotychczasowego modelu biznesowego i szukania dodatkowych możliwości dochodu, co czyni Wizz Air dodając ofertę czarterowania swoich samolotów.

Fot.: materiały prasowe, Wizz Air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy