Ryanair z bazą w Paryżu–Beauvais

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
04 grudnia 2020 10:00
Tanie linie lotnicze Ryanair otworzyły w czwartek (3.12) nową bazę operacyjną na lotnisku Beauvais położonym 70 km od Paryża. Jest to czwarta baza zainaugurowana przez przewoźnika we Francji.
Reklama

Ryanair otworzył czwartą francuską bazę na lotnisku Paryż–Beauvais. Jak wylicza przewoźnik, inwestycje poczynione na podparyskim lotnisku sięgną 165 mln euro (ok. 736 mln złotych) i przyczynią do powstania 2,3 tys. miejsc pracy.

– Z radością ogłaszamy inwestycję o wartości 200 milionów dolarów w czwartej francuskiej bazie Ryanaira - na lotnisku Paryż-Beauvais. Rozwój ten doprowadzi do stworzenia ponad 2300 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w czasie, gdy inne linie lotnicze, w tym Air France, ograniczają zdolności przewozowe i inwestycje, pomimo otrzymania 7 miliardów euro dyskryminującej pomocy państwowej – skomentował Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanaira.


Ryanair rozpoczął loty na Beauvais już maju 1997 r., jednak inauguracja bazy na lotnisku oznacza zbazowanie na nim dwóch maszyn Boeing 737-800 oraz zatrudnienie francuskich członków personelu pokładowego i kokpitowego oraz personelu naziemnego. Wraz z rozwojem działalności Ryanair dodał z Paryża–Beauvais dodatkowe kierunki – Pafos, Manchester, Wadżdę, Tanger, Figari, Nador i Saragossę.

Lotnisko Beauvais, znajduje się w Oise, ok. 70 km od centrum Paryża. Podróż autobusem do francuskiej stolicy zajmuje godzinę i 20 minut. Ryanair z lotniska Beauvais oferuje loty m.in. do Krakowa, Poznania, Warszawy–Modlina oraz Wrocławia.

Fot.: materiały prasowe, D. Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama