Kolejny tani przewoźnik zabiera bezpłatny bagaż podręczny

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
02 grudnia 2020 09:30
1 komentarz
We wtorek (1.12) brytyjska tania linia easyJet ogłosiła, że wkrótce wprowadzi dodatkowe opłaty za bagaż podręczny, który nie mieści się pod siedzeniem. Zmiana warunków wejdzie w życie od lutego 2021 r.
Reklama

Linia lotnicza z siedzibą w podlondyńskim Luton ogłosiła, że pasażerowie z biletem w standardowej taryfie na podróż od 10 lutego przyszłego roku, będą musieli zapłacić dodatkową opłatę za większy bagaż podręczny (maks. wymiary 56 x 45 x 24 cm), który zostanie umieszony w schowku nad głowami pasażerów. W podstawowej cenie biletu na pokład będzie można wnieść tylko jedną małą walizkę podręczną (maks. 45 x 36 x 20 cm).

Oferta easyJet znacznie upodobni się więc do rozwiązań znanych już z linii Ryanair czy Wizz Air. Zmiana warunków podróży dotyczy także pasażerów już posiadających bilety na rejsy od 10 lutego 2021 r., jednak osoby, które rezerwowały lot przed ogłoszeniem zmiany (do 30 listopada 2020 r.), bez dodatkowych opłat będą musiały umieścić większą walizkę w luku bagażowym.


EasyJet określił swoje nowe ograniczenia rozmiarów jako „jedne z najbardziej hojnych w na rynku”, dodając, że nowe zasady zostały wprowadzone w celu „poprawy płynności zajmowania miejsc przez pasażerów i punktualności lotów”.

Wniesienie do samolotu większego bagażu podręcznego, obok mniejszego mieszczącego się pod siedzeniem, będzie wiązało się z dodatkową opłatą zaczynającą się od 7,99 funtów (40 złotych) za lot w jedną stronę. Pasażerowie otrzymają taką możliwość także przy okazji opłaty za wybór miejsca bliżej z przodu samolotu lub z dodatkową przestrzenią na nogi (oferta prioty boarding).

Dwa bagaże podręczne wciąż będą mogli wnieść także posiadacze karty Easyjet Plus i biletów w taryfie Flexi.

Fot.: materiały prasowe, easyJet
Reklama

Ostatnie komentarze

jsg 2020-12-02 12:46   
jsg - Profil jsg
Zapewne niedługo LH Group wprowadzi podobne rozwiązanie operając się na wynikach sondaży pasażerskich...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama