Kraków: W listopadzie ponad 91 proc. spadek ruchu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 grudnia 2020 12:30
W listopadzie z usług krakowskiego lotniska skorzystało 60 tys. pasażerów – to o 91 proc. mniej w stosunku do listopada 2019 roku.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
Łącznie od początku 2020 roku obsłużono nieco ponad 2,5 mln pasażerów, czyli o 5,18 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

- W Kraków Airport każdego roku już od końca listopada można było odczuwać radosną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do domu powracali Polacy mieszkający za granicą, by spędzić święta w gronie najbliższych. Zagraniczni turyści decydowali się zaś na spędzenie okresu noworocznego w magicznym Krakowie - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

- W tym roku wszystko jest inaczej, rok 2020 zostanie w naszej pamięci jako czas obostrzeń i ograniczeń, uniemożliwiających swobodne podróżowanie. Jesteśmy jednak przekonani, że potwierdzą się niezależne badania organizacji lotniczych takich jak IATA czy ACI, z których wynika, że pasażerowie po uspokojeniu sytuacji związanej z pandemią, będą korzystać z podróży lotniczych, a ruch pasażerski będzie sukcesywnie wzrastał. Proces odnowy opierać się będzie na współpracy pomiędzy całą branżą, organizacjami turystyczni, państwami, tak by powstały wspólne, globalne procedury dla kwestii kluczowych w czasach pandemii i już po jej ustaniu. Wszystko po to, aby odbudować zaufanie do latania i podróży lotniczej - dodał.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama