Horała: Duże inwestycje na Lotnisku Chopina nie wchodzą już w grę

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
30 listopada 2020 12:55
3 komentarze
Plany inwestycyjne na Okęciu zostały na ten moment wstrzymane z powodu planów budowy CPK oraz kryzysu rynku lotniczego spowodowanego pandemią - poinformował Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.
Reklama

Podczas piątkowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury poinformował, że żadne plany rozbudowy Lotniska Chopina w Warszawie nie są już aktualne.

- Plany rozbudowy w pewnym momencie zostały wypracowane, ale dla tego stanu sprzed decyzji o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. One były jakby odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób za wszelką cenę zmaksymalizować przepustowość Lotniska Chopina. (...) Ta cena, kiedy spojrzeliśmy na te plany inwestycyjne, okazała się zbyt wysoka, nieracjonalna, zwłaszcza że tego problemu z przepustowością Chopina i tak trwale nie rozwiązywała - powiedział Horała dodając, że możliwe będą jedynie drobne usprawnienia techniczno-organizacyjne.


- Duże inwestycje nie wchodzą w grę, bo ani nie byłyby potrzebne, ani nie zwróciłyby się w sensie ekonomicznym i finansowym - dodał.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kurak03 2020-12-02 13:51   
kurak03 - Profil kurak03
"Ta cena, kiedy spojrzeliśmy na te plany inwestycyjne, okazała się zbyt wysoka, nieracjonalna, zwłaszcza że tego problemu z przepustowością Chopina i tak trwale nie rozwiązywała"

Hahaha... no tak.... Pewnie w UK zamkna Gatwick bo jeden pas i przepustowosc przeciez zadna... Kazdy pomysl rozbudowy czy to Okecia, czy Modlina jest 1000 razy bardziej ekonomicznie uzasadniony, niz budowa CPK. Nie wspominajac o tym, ze CPK zabije krajowy ruch lotniczy. Caly pomysl jest poroniony, no ale - licza sie stolki i czyjes chore ambicje. Dumna Polska wstaje z kolan dzieki CPK, buaaahahahaha....
BA850 2020-12-01 11:09   
BA850 - Profil BA850
Teraz właśnie byłby idealny moment, by rozbudować WAW i porzucić pomysł CPK.
usuniety 2020-11-30 14:40   
usuniety - Profil usuniety
W sensie ekonomicznym i finansowym (?) zdecydowanie natychmiast zwróci się CPK baranów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama